Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hibiscus syriacus WOODBRRIDGE Ketmia syryjska C2/40-50cm *T7

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 21,30 zł / szt. 23,00 zł / szt.

Doskonały na egzotyczny żywopłot...

HIBISCUS syriacus WOODBRRIDGE

ketmia syryjska

 Interesująca odmiana o okazałych, różowych kwiatach z purpurowym oczkiem.To efektowny, wyprostowany, wolno rosnący krzew lub małe drzewko osiągające do 1,5 m wysokości.
Liście bardzo dekoracyjne, późno pojawiają się wiosną.
Niezwykłą ozdobą krzewu są okazałe kwiaty, wyrastające pojedynczo w kątach liści. Pojawiają się na jednorocznych pędach nieprzerwanie od lipca do jesieni, kiedy większość krzewów już zakończyła swoje kwitnienie.

 Ketmia prezentuje się atrakcyjnie w grupie na tle trawnika, w towarzystwie kwitnących w tym samym czasie budlei, hortensji i wrzosów.
Niezwykle dekoracyjny jest też kwitnący żywopłot z ketmi.

Rady ogrodnika:

Krzewy można uprawiać również w pojemnikach, są wtedy niezwykłą, egzotyczną ozdobą tarasów czy balkonów.

Roślinę w pojemniku trzeba regularnie podlewać, żeby nie dopuścić do przeschnięcia bryły korzeniowej, gdyż może to opóźnić kwitnienie lub spowodować opadanie pąków kwiatowych. Ketmie uprawiane w donicach wymagają zabezpieczenia na zimę.

 

Ketmia syryjska nie ma specjalnych wymagań glebowych.

Lubi wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym, nie toleruje jednak stanowisk podmokłych (chyba, że zastosujemy drenaż). Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem, ziemią liściową lub dobrze rozłożonym kompostem.

Dla ketmii syryjskiej najlepsze są miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. Regularnie podlewana i nawożona ketmia syryjska bardzo obficie kwitnie.

Ważnym zabiegiem jest wiosenne przycinanie zdrewniałych gałązek. Zabieg ten prowokuje roślinę do wypuszczania młodych pędów, na których tworzą się pąki kwiatowe, a korona staje się bardziej gęsta. 

 

W naszej ofercie rośliny o wysokości 40-50 cm ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.