Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hibiscus LAVENDER CHIFFON na PLECIONYM PNIU Ketmia syryjska C5/Pa50-60(80-100)cm *TL

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 60,19 zł / szt. 65,00 zł / szt.

Nietypowy...

HIBISCUS syriacus LAVENDER CHIFFON na plecionym pniu

ketmia syryjska

Efektowna odmiana o półpełnych, okazałych kwiatach z purpurowymi oczkami. Na początku rozkwitania pojedynczy kwiat jest w kolorze lawendowo-różowym, a podczas przekwitania przebarwia się na niebiesko. Sprawia to niesamowite wrażenie wizualne - jakby na jednym krzewie były kwiaty w dwóch kolorach.

 

To efektowny, wyprostowany, gęsty krzew lub małe drzewko osiągający do 1,5 m wysokości.

Liście bardzo dekoracyjne, późno pojawiają się wiosną.

Niezwykłą ozdobą krzewu są okazałe kwiaty, wyrastające pojedynczo w kątach liści. Pojawiają się wyłącznie na jednorocznych pędach nieprzerwanie od lipca do jesieni, kiedy większość krzewów już zakończyła swoje kwitnienie.

 Ketmia prezentuje się atrakcyjnie w grupie na tle trawnika, w towarzystwie kwitnących w tym samym czasie budlei, hortensji i wrzosów.

Niezwykle dekoracyjny jest też żywopłot z kilku odmian o różnokolorowych kwiatach.


Rady ogrodnika:

Bardzo atrakcyjnie roślina prezentuje się prowadzona w formie małego drzewka. 

Krzewy można uprawiać również w pojemnikach, są wtedy niezwykłą, egzotyczną ozdobą tarasów czy balkonów.

Roślinę w pojemniku trzeba regularnie podlewać, żeby nie dopuścić do przeschnięcia bryły korzeniowej, gdyż może to opóźnić kwitnienie lub spowodować opadanie pąków kwiatowych.

Ketmie uprawiane w donicach wymagają zabezpieczenia na zimę.

Ketmia syryjska nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym, nie toleruje jednak stanowisk podmokłych (chyba, że zastosujemy drenaż). Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem, ziemią liściową lub dobrze rozłożonym kompostem.

Dla ketmii syryjskiej najlepsze są miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. Regularnie podlewana i nawożona ketmia syryjska bardzo obficie kwitnie.

Ważnym zabiegiem jest wiosenne przycinanie zdrewniałych gałązek korony drzewka. Zabieg ten prowokuje roślinę do wypuszczania młodych pędów, na których tworzą się pąki kwiatowe, a korona staje się bardziej gęsta. 

Pojawiające się ewentualnie na pniu pędy, należy sukcesywnie usuwać.

 

W naszej ofercie rośliny prowadzone w formie małych drzewek z zaplecionym pniem o wysokości pnia 50-60 + korona = wysokość całkowita ok. 80 cm; ukorzenione są w 5-litrowych pojemnikach.

Uwagi: Późno rozpoczynają wiosną wegetację!

Poniżej przykładowe drzewka w sierpniu.

zapleciony pień