Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Ketmia TRICOLOR -1- Hibiscus syriacus C12/60-80cm *PACZ

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 80,56 zł / szt. 87,00 zł / szt.

Trzykolorowy...

HIBISCUS syriacus TRICOLOR 1

ketmia syryjska

Nietypowa forma o okazałych trójkolorowych i pełnych kwiatach: jasno różowych, wiśniowych i niebieskich w jednym krzewie!

 

Efektowny, niski krzew osiągający do 1-1,5 m wysokości.
  Niezwykłą ozdobą krzewu są okazałe kwiaty w trzech kolorach, wyrastające pojedynczo w kątach liści. Pojawiają się wyłącznie na jednorocznych pędach nieprzerwanie od lipca do jesieni, kiedy większość krzewów już zakończyła swoje kwitnienie.
Liście bardzo dekoracyjne, późno pojawiają się wiosną.

 Ketmia prezentuje się atrakcyjnie w grupie na tle trawnika, w towarzystwie kwitnących w tym samym czasie budlei, hortensji i wrzosów.


Rady ogrodnika:

Ketmia syryjska nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym, nie toleruje jednak stanowisk podmokłych (chyba, że zastosujemy drenaż). Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem, ziemią liściową lub dobrze rozłożonym kompostem.

Dla ketmii syryjskiej najlepsze są miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. Regularnie podlewana i nawożona ketmia syryjska bardzo obficie kwitnie.

Ważnym zabiegiem jest wiosenne przycinanie korony krzewu. Zabieg ten prowokuje roślinę do wypuszczania młodych pędów, na których tworzą się pąki kwiatowe, a korona staje się bardziej gęsta. 

Młode (2-3-letnie) rośliny są bardziej wrażliwe na mróz niż starsze. Jesienią warto je okryć suchymi liśćmi, gałązkami drzew iglastych lub agrowłókniną.

Krzewy można uprawiać również w pojemnikach, są wtedy niezwykłą, egzotyczną ozdobą tarasów czy balkonów.

Roślinę w pojemniku trzeba regularnie podlewać, żeby nie dopuścić do przeschnięcia bryły korzeniowej, gdyż może to opóźnić kwitnienie lub spowodować opadanie pąków kwiatowych. Po 2-3 tygodniach od posadzenia rozpoczynamy zasilanie nawozami mineralnymi. Ketmie uprawiane w donicach wymagają zabezpieczenia na zimę.


 

W naszej ofercie trójkolorowe krzewy o wysokości ok.60-80 cm ukorzenione w 12-litrowych pojemnikach. Kwiaty, jak na zdjęciu powyżej.
Uwagi: Późno rozpoczynają wegetację!

Poniżej przykładowa sadzonka we wrześniu.