Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Ketmia syryjska TRICOLOR Hibiscus syriacus C4,5/40-60cm

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 80,56 zł / szt. 87,00 zł / szt.

Trzykolorowy...

HIBISCUS syriacus TRICOLOR

ketmia syryjska

Nietypowa forma o okazałych trójkolorowych kwiatach: białych, różowych i purpurowych na jednym krzewie!

 

Efektowny, niski krzew osiągający do 1-1,5 m wysokości.
  Niezwykłą ozdobą krzewu są okazałe kwiaty w trzech kolorach, wyrastające pojedyńczo w kątach liści. Pojawiają się wyłącznie na jednorocznych pędach nieprzerwanie od lipca do jesieni, kiedy większość krzewów już zakończyła swoje kwitnienie.
Liście bardzo dekoracyjne, późno pojawiają się wiosną.

 Ketmia prezentuje się atrakcyjnie w grupie na tle trawnika, w towarzystwie kwitnących w tym samym czasie budlei, hortensji i wrzosów.


 Uprawa:

Ketmia syryjska nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym, nie toleruje jednak stanowisk podmokłych (chyba, że zastosujemy drenaż). Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem, ziemią liściową lub dobrze rozłożonym kompostem.

Dla ketmii syryjskiej najlepsze są miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. Regularnie podlewana i nawożona ketmia syryjska bardzo obficie kwitnie.

Ważnym zabiegiem jest coroczne wiosenne przycinanie zdrewniałych gałązek. Zabieg ten prowokuje roślinę do wypuszczania młodych pędów, na których tworzą się pąki kwiatowe, a korona staje się bardziej gęsta. Przy okazji usuwamy również pędy przemarznięte.

Młode (2-3-letnie) rośliny są bardziej wrażliwe na mróz niż starsze. Jesienią warto je okryć suchymi liśćmi, gałązkami drzew iglastych lub agrowłókniną.

Krzewy można uprawiać również w pojemnikach, są wtedy niezwykłą, egzotyczną ozdobą tarasów czy balkonów.

Roślinę w pojemniku trzeba regularnie podlewać, żeby nie dopuścić do przeschnięcia bryły korzeniowej, gdyż może to opóźnić kwitnienie lub spowodować opadanie pąków kwiatowych. Po 2-3 tygodniach od posadzenia rozpoczynamy zasilanie nawozami mineralnymi. Ketmie uprawiane w donicach wymagają zabezpieczenia na zimę.


W naszej ofercie szczepione krzewy o wysokości ok.40-60 cm ukorzenione w 4,5-litrowych pojemnikach.
Uwagi: Późno rozpoczynają wegetację!