Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hortensja bukietowa LIMELIGHT na PNIU Hydrangea paniculata C7,5/Pa90-100(140)cm

Dostępność:

Hortensjowe drzewko...

Hortensja bukietowa 'LIMELIGHT' na PNIU

Hydrangea paniculata

Najdłużej kwitnące drzewko - robi ogromne wrażenie wizualne podczas kwitnienia!
Twój ogród jest godny takiego drzewka zwłaszcza, jeśli mieszkasz w chłodniejszych zakątkach naszego kraju!

Bardzo ciekawa odmiana hortensji, ale w niezwykłej formie - formie najdłużej kwitnącego drzewka, które na dodatek zmienia się w sezonie, a to za sprawą wyjątkowo olbrzymich kwiatostanów wybarwiających się od zieleni, po krem, aż do bieli w miarę kwitnienia. Nawet przekwitłe kwiatostany wpisują się w zimowy krajobraz ogrodu; przyprószone śniegiem brązowozłote wiechy - można podziwiać w tym okresie.

To okaz dla koneserów!


Ma niewielkie wymagania glebowe i niezwykłe walory dekoracyjne!


Polecana szczególnie do małych ogrodów w miejscach eksponowanych.

Niezwykle efektownie prezentuje się w szpalerach.

Nadaje się świetnie do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Imponujące drzewko, które robi wrażenie i jest na pewno zauważalne w ogrodzie.

Nisko przycinana wytwarza silne, młode pędy i przepiękne, szeroko stożkowe kwiatostany do 30 cm długości w kolorze limonki, poprzez żółte do białych.

To jedna z najbardziej odpornych na mróz odmian, która niezależnie od niesprzyjających warunków klimatycznych zimą - zakwita niestrudzenie i bardzo obficie co roku - wtedy podziwiamy to wielkie widowisko!


Preferuje stanowiska słoneczne albo półcieniste.

Kwiatostany można ususzyć i wykorzystać do zimowych bukietów.


Gigantyczne kwiaty każdego roku!

 Rady ogrodnika:

W przypadku tej odmiany pożądaną cechą jest bardzo dobra tolerancja na przycinanie. Drzewko najlepiej przycinać wczesną wiosną (można to zrobić jesienią, ale szkoda, bo kwiatostany zimą są wspaniałą dekoracją w ogrodzie); koniec lutego-początek kwietnia jest odpowiednią porą. Przy formie drzewkowatej cięcie ogranicza się w dalszym ciągu do formowania korony drzewka: najlepiej przycinać krótko pędy które kwitły, nawet za pierwszym-drugim oczkiem, pędy cienkie i rosnące do wewnątrz korony - można całkowicie usunąć.
Pędy wyrastające w sezonie na pniu - należy systematycznie usuwać.

Drzewko rośnie dosyć szybko, jego wysokość zależy od przycinania, czyli można regulować kształt i wielkość korony. Jeśli z wiekiem korona będzie zbyt obszerna - raz na kilka lat można wykonać cięcie odmładzające skracając nisko pędy przy pniu (na koronie). Corocznie przycinane drzewko zachwyci kwitnieniem i ogromnymi kwiatami, które zwrócą uwagę każdego. Można z czasem nie przycinać pędów - kwiatów wtedy będzie więcej, ale nie będą one tak okazałe jak przy regularnym cięciu.

Najlepiej nawozić młode drzewko (pierwszy raz) po przycięciu w marcu, następnie w maju i lipcu gotowym nawozem do hortensji lub siarczanem amonu; w sierpniu jeden raz siarczanem potasowym. Podłoże wokół pnia najlepiej ściółkować, aby ograniczyć parowanie wody i zapobiec wyrastaniu chwastów. Rośliny są mrozoodporne i nie wymagają okrywania na zimę.

Jeśli chcesz mieć coś spektakularnego w swoim ogrodzie - posadź hortensję w formie drzewka, która będzie niezwykłą jego ozdobą.

W naszej ofercie hortensje prowadzone w formie małych drzewek, mają wysokość pnia ok. 90-100 cm + korona = wysokość całkowita ok.140 cm.

Ukorzenione są w pojemnikach 7,5-litrowych.

Poniżej przykładowe sadzonki w lipcu.