Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Hortensja bukietowa PINKY WINKY na PNIU Hydrangea paniculata C5/Pa60cm

Dostępność:

Jedna z najbardziej dekoracyjnych hortensji bukietowych w formie małego drzewka...

Hortensja bukietowa PINKY WINKY na pniu

Hydrangea paniculata fp

Najdłużej kwitnące drzewko - zmienia kolory jak kameleon - robi ogromne wrażenie wizualne podczas kwitnienia.

Twój ogród jest godny takiego drzewka zwłaszcza, jeśli mieszkasz w chłodniejszych zakątkach naszego kraju!

Bardzo ciekawa odmiana hortensji, ale w niezwykłej formie - formie najdłużej kwitnącego drzewka, które na dodatek zmienia się w sezonie, a to za sprawą wyjątkowo dużych kwiatostanów wybarwiających się od bieli, po róż, aż do intensywnej purpury w miarę kwitnienia. Nawet przekwitłe kwiatostany wpisują się w zimowy krajobraz ogrodu; przypruszone śniegiem brązowozłote wiechy - można podziwiać w tym okresie.

To jedna z najbardziej odpornych na mróz odmian, która niezależnie od niesprzyjających warunków klimatycznych zimą - zakwita niestrudzenie i bardzo obficie co roku - wtedy podziwiamy to wielkie widowisko!

Liście ma matowozielone, lancetowate w sezonie, jesienią żółte. Kwiatostany stożkowe, białokremowe wiechy na końcach tegorocznych pędów, do 20-30 cm długości, w miarę przekwitania zmieniają kolor na różowy i bordowy, wytrwale kwitną, a pojawiają się od lipca do jesieni i nawet wyschnięte zdobią ogród zimą.

Jest to jedna z najbardziej odpornych hortensji, o niewielkich wymaganiach glebowych i niezwykłych walorach dekoracyjnych!

Preferuje stanowiska słoneczne albo półcieniste.

Kwiatostany można ususzyć i wykorzystać do zimowych bukietów.

 Rady ogrodnika:

W przypadku tej odmiany pożądaną cechą jest bardzo dobra tolerancja na przycinanie. Drzewko najlepiej przycinać wczesną wiosną (można to zrobić jesienią, ale szkoda, bo kwiatostany zimą są wspaniałą dekoracją w ogrodzie); koniec lutego-początek kwietnia jest odpowiednią porą. Przy formie drzewkowatej cięcie ogranicza się w dalszym ciągu do formowania korony drzewka: najlepiej przycinać krótko pędy które kwitły, nawet za pierwszym-drugim oczkiem, pędy cienkie i rosnące do wewnatrz korony - można całkowicie usunąć.

Drzewko rośnie dosyć szybko, jego wysokość zależy od przycinania, czyli można regulować kształt i wielkość korony. Jeśli z wiekiem korona będzie zbyt obszerna - raz na kilka lat można wykonać cięcie odmładzające skracając nisko pędy przy pniu (na koronie). Corocznie przycinane drzewko zachwyci kwitnieniem i ogromnymi kwiatami, które zwrócą uwagę każdego. Można z czasem nie przycinać pędów - kwiatów wtedy będzie więcej, ale nie będą one tak okazałe jak przy regularnym cięciu.

Najlepiej nawozić młode drzewko (pierwszy raz) po przycięciu w marcu, następnie w maju i lipcu gotowym nawozem do hortensji lub siarczanem amonu; w sierpniu jeden raz siarczanem potasowym. Podłoże wokół pnia najlepiej ściółkować, aby ograniczyć parowanie wody i zapobiec wyrastaniu chwastów. Rośliny są mrozoodporne i nie wymagają okrywania na zimę.

Jeśli chcesz mieć coś spektakularnego w swoim ogrodzie - posadź hortensję Pinky Winky na pniu, która będzie niezwykłą jego ozdobą.

W naszej ofercie hortensje prowadzone w formie małych drzewek o wysokości pnia ok. 60 cm + korona = wysokość całkowita ok. 100 cm w 5-litrowych pojemnikach.