Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Hortensja kosmata MACROPHYLLA Hydrangea aspera /C5

Dostępność:

Cenna odmiana...

Hortensja kosmata MACROPHYLLA

Hydrangea aspera

Efektowna odmiana kolekcjonerska ozdobna z ciekawych kwiatostanów i dużych, aksamitnych liści.

Imponujący krzew o wzniesionym pokroju i wyprostowanych pędach, który robi wrażenie i jest na pewno zauważalny w ogrodzie.

Polecany szczególnie na miejsca eksponowane w cieniu.

Dorasta do 2-3 m wysokości i podobnej szerokości.

Koronkowe kwiatostany rozwijają się w lipcu i sierpniu. Mają około 25 cm średnicy, ale mogą dorastać do 30 cm. Kwiaty płodne są bardzo liczne, jasnopurpurowe, jasnofioletowe, fioletowo-niebieskie. Nieliczne, duże (o średnicy 3-5 cm) kwiaty płonne wyrastające na obrzeżu kwiatostanu najpierw są białe, później jasnoliliowe i otwierają się przed kwiatami płodnymi.

Liście bardzo duże (do 30cm), ciemnozielone, aksamitne, owalne. Pędy są sztywne, bardzo grube i nie rozgałęziają się. Młode pędy są szorstkie, pokryte gęsto włoskami. Starsze okazy mają łuszczącą się, szarą korę.
 

Odmiana niezwykle ozdobna, można sadzić pojedynczo i w grupach. Bajecznie prezentuje się w szpalerach.Wyjątkowa do ogrodów rustykalnych, leśnych i japońskich.


Wymagania:

- lubi stanowisko półcieniste lub nawet cieniste, osłonięte,

- gleby kwaśne po obojętne,

- na obfitość kwitnienia wpływ ma właściwe nawożenie, wiosną należy zasilić krzewy nawozem wieloskładnikowym, czynność należy powtarzać co 4-6 tygodnie,

- hortensja kosmata nie wymaga cięcia, wiosną należy jedynie wyciąć chore i słabe pędy,

- zimą wytrzymuje temperatury od -18°C do -26 °C, ze względu na wczesny rozwój liści może przemarzać z powodu późnowiosennych przymrozków, po przycięciu uszkodzonych pędów roślina nadal pięknie rośnie i kwitnie,

- na zimę rośliny okrywać.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 5-litrowych. Mają wysokość ok. 30 cm.