Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hortensja otulona Hydrangea involucrata C3/20cm *T7 *K8

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 54,63 zł / szt. 59,00 zł / szt.

Unikatowa...

Hortensja otulona łac. Hydrangea involucrata

Ciekawa, bardzo rzadko spotykana odmiana ozdobna z oryginalnych pąków kwiatowych przypominających pąki piwonii.

Niezwykle ciekawa odmiana hortensji, którą można spotkać jedynie w arboretach albo w ogrodach wytrawnych kolekcjonerów. Pochodzi z Japonii.

Bardzo trudna do zdobycia - wyjątkowy rarytas !

Imponujący krzew o kulistym pokroju i wyprostowanych pędach, który robi wrażenie i jest na pewno zauważalny w ogrodzie !!!

Pąki przypominające te od piwonii otwierają się powoli ujawniając delikatny kwiatostan składający się z kremowych kwiatków płonych i fioletowych - płodnych. Kwiaty r ozwijają się od lipca do października, mają nawet do 25 cm średnicy, zakwitają na tegorocznych pędach.  

Liście ciemnozielone, aksamitne, owalne, podobne do hydrangea aspera. Pędy są sztywne, grube; młode pędy szorstkie, pokryte bardzo gęsto włoskami. Dorasta do 1 m wysokości i podobnej szerokości.

Odmiana niezwykle ozdobna, można sadzić pojedyńczo i w grupach. Bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych, cienistych miejscach w ogrodzie, gdzie z bliska można podziwiać jej nietypowe kwiatostany.

Ze względu na swoje rozmiary, może być ozdobą nawet małych ogrodów. Nadaje się do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach. Wyjątkowa do ogrodów rustykalnych, leśnych i japońskich.

Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji.

Wymagania:

- lubi stanowisko półcieniste lub nawet cieniste, osłonięte,

- gleby kwaśne po obojętne,

- na obfitość kwitnienia wpływ ma właściwe nawożenie, wiosną należy zasilić krzewy nawozem wieloskładnikowym, czynność należy powtarzać co 4-6 tygodni,

- hortensja otulona nie wymaga cięcia, wiosną należy jedynie wyciąć chore i słabe pędy, co kilka lat można wykonać cięcie korygujące najlepiej na koniec zimy,

- zimą wytrzymuje temperatury od -18°C do -26 °C, jednak młode rośliny zalecamy profilaktycznie okrywać.

Tylko u nas sadzonki tej niespotykanej odmiany, ale w bardzo małej ilości.

 Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka ukorzeniona w donicy 3-litrowej.

Poniżej przykładowe rośliny w sierpniu.