Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hortensja piłkowana GOLDEN SUNLIGHT PBR Hydrangea serrata /C2 *4T

Dostępność:

Nowa, żółtolistna odmiana...

Hortensja piłkowana 'GOLDEN SUNLIGHT' PBR

Hydrangea serrata

Unikatowa odmiana ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród miłośników hortensji ze względu na jaskrawożółte ulistnienie, coroczne kwitnienie na nowych pędach i dużą odporność na mróz.

To niezwykle orginalny, zwarty, wzniesiony krzew dorastający do 1 metra wysokości i 80cm szerokości. Zakwita w czerwcu i kwitnie do jesieni na pędach tegorocznych. Rozwijające się bardzo efektowne, płaskie, baldachowate kwiatostany są na zewnątrz białe lub zaczerwienione, a kwiaty płodne różowe lub niebieskie zależnie od zawartości glinu w glebie.

Liście bardzo dekoracyjne; wiosną czysto żółte, w ciągu lata zielenieją. Nie ulegają oparzeniom słonecznym. Jesienią wybarwiają się w bordowej tonacji. Pokrój zwarty, pędy grube, wzniesione. Gatunek bardziej odporny na mróz niż hortensja ogrodowa.

Polecana do małego i dużego ogrodu, do nasadzeń pojedyńczo i w grupach, do zestawień kolorystycznych oraz do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach - warto ją mieć w hortensjowej kolekcji.

Warunki uprawy:

- stanowisko półcieniste,

- gleby lekko kwaśne, żyzne, wilgotne,

- odmiana odporna na mróz, na zimę wystarczy zabezpieczyć system korzeniowy przed silnymi mrozami usypując kopczyk z kory,

- można wykonywać cięcie korygujące (najlepiej po kwitnieniu) przycinając pędy nad parą widocznych, żywych pączków.

Bardzo wartościowa odmiana !

W naszej ofercie rośliny o wysokości ok. 20 cm ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.