Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hortensja PNĄCA Hydrangea anomala petiolaris C3/30cm

Dostępność:

Piękność do cienia...

HORTENSJA PNĄCA

Hydrangea anomala petiolaris


Polecamy pięknie kwitnące pnącze, atrakcyjne dzięki swoim płaskim, białym, parasolowatym wiechom, osiągającym do 25 cm szerokości.

Otacza je wieniec płonnych, miodowo pachnących kwiatów.


Liście ma jajowate, błyszczące od 6-10cm długości, na szczególnie długich szypułkach, jesienią przebarwiają się na piękny żółty kolor.


Hortensja pnąca jest wprawdzie samoczepna, jednak na początek wymaga podpory, wspina się na wysokość ok. 7 m - dobrze znosi formowanie i przycinanie. Kiedy rozrośnie się zbyt mocno, można bez obawy ciąć dopasowując ją do kompozycji czy rozmiarów podpory.

Pięknie ozdabia mury, duże drzewa i ogrodzenia.

Poniżej w jesiennej kolorystyce.


Może być również sadzona bez podpory, do zadarniania większych powierzchni, najlepiej pod drzewami, gdzie inne rośliny w cieniu nie dają sobie rady.

Poniżej przekwitnięte kwiatostany w lipcu, utrzymają się w tej postaci do przymrozków.

Poniżej w kompozycji z winobluszczem pięciolistkowym (październik).Jesienią liście wybarwiają się w ciepłych, złocistych tonacjach, jak poniżej.
Wymagania:

- jest odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- stanowisko w półcieniu lub w cieniu, chociaż na słońcu czuje się też dobrze,

- podłoże lekko kwaśne, wilgotne.

Oferowane sadzonki mają ok. 30 cm wysokości.

Są ukorzenione w donicach 3-litrowych, co gwarantuje dobrze rozwinięty system korzeniowy i pewność, że pnącze przyjmie się w każdym ogrodzie.

 Jeśli chcecie mieć Państwo rozjaśniony cienisty zakątek swojego ogrodu i przyjemny w nim zapach - to  polecamy tę odmianę hortensji.