Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hortensja wiechowata LEVANA COV® na PNIU Hydrangea paniculata C7,5/Pa50-70(100-120)cm *17

Dostępność:

Nowa odmiana o niewiarygodnie długich kwiatostanach dorastających nawet do 50 cm!

Hortensja wiechowata LEVANA COV®

Hydrangea paniculata

Nowa, wyselekcjonowana odmiana hortensji wiechowatej, zakwitającej na nowych pędach, charakteryzującej się niezwykle długimi, dorastającymi do 50 cm długości czystobiałymi pióropuszami kwiatostanów. Wyrastają one na sztywnych pędach i nawet po deszczu utrzymują pionowy pokrój. Zakwita już pod koniec czerwca i kwitnie do września - października.
Bardzo długie kwiatostany rozłożone są równomiernie na całym krzewie, sprawiając wrażenie gigantycznego bukietu. W czasie kwitnienia krzew ściąga nie tylko wzrok, ale i motyle, które zwabiane są delikatnym zapachem.

Ozdobne są również duże, soczysto zielone, z pofalowanym marginesem liście, które podkreślają obficie rozkwitające kwiatostany.


Odmiana polecana do średnich i dużych ogrodów ze względu na rozmiary, gdzie może być wyeksponowana w całej swej okazałości. Gatunek silnie rosnący, osiąga wysokość od 3 do 5 metrów.

Krzew ma śmiały kształt, przez co będzie zawsze ważnym akcentem wizualnym. Spokojna kolorystyka jego olbrzymich, a zarazem delikatnych kwiatostanów skojarzy się z zielonymi, niebieskimi i białymi kwiatami oraz żółtozielonymi i szarawymi liśćmi. Krzew szczególnie pięknie będzie komponował z funkiami, białymi lub kremowymi liliami oraz wysokimi trawami ozdobnymi. Może być sadzony jako soliter na trawniku czy w ogrodzie żwirowym, a także w szpalerach.

Sekrety uprawy:

Odmiana mocna, odporna na choroby i niewymagająca w uprawie.
Lubi stanowisko słoneczne do półcienistego.
Glebę żyzną o odczynie kwaśnym do obojętnego, wilgotną, ale znosi też okresowe susze.
Kwitnie na pędach tegorocznych, więc obfite kwitnienie jestzapewnione w każdym roku.

Wiosną lub pod koniec zimy należy przyciąć nisko pędy ubiegłoroczne.
Jest całkowicie mrozoodporna.

W naszej ofercie pojedyncze egzemplarze tej cudnej hortensji w formie małego drzewka o wysokości pnia 50-70 cm (+korona= wysokość całkowita 100-120 cm). Ukorzenione są w pojemnikach 7,5-litrowych.