Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hosta ORANGE MARMALADE Funkia /C2

Dostępność:

Kolorowa...

Hosta ORANGE MARMALADE

To długowieczna bylina o niesamowitych walorach ozdobnych, a to za sprawą barwnych, efektownych liści zmieniających barwę zależnie od stopnia rozwoju, te najmłodsze są intensywnie złote, o ciepłym, miodowym lub pomarańczowym odcieniu. Z czasem przechodzą w kremowo białą barwę stanowiąc kontrast dla nowo wyrastających liści. Ponadto liście obrzeżone są intensywnie zielonym, nieregularnym paskiem. 

Dekoracyjne są również jej dzwonkowate kwiaty, delikatne, fiołkowej barwy, w luźnych kwiatostanach, pojawiające się w czerwcu.

Okazała odmiana, o kępiastym pokroju, silnie rosnąca; osiąga około 50 cm wysokości i nawet 100 cm szerokości.

To bardzo ciekawa odmiana idealna do rozświetlania zacienionych rabat. Dość dobrze znosi popołudniowe słońce, dlatego nie trzeba dla niej szukać stale zacienionego stanowiska.

Nadaje się na rabaty, do okrywania większych powierzchni w cieniu oraz do sadzenia w pojemnikach w kompozycjach z innymi bylinami, czy roślinami sezonowymi o kontrastowych zestawieniach kolorystycznych.

 

W tych trudnych miejscach, gdzie wydawałoby się, że mało co urośnie, można jednak stworzyć niezwykły nastrój dzięki kompozycjom z funkii, które rozjaśnią swymi interesującymi liśćmi cieniste zakątki. Dzięki ciekawej kolorystyce i kopulastej formie, pasują do wielu stylów ogrodowych, gdzie mogą być wykorzystywane w przeróżnych kompozycjach.

Najlepiej prezentują się w grupach. Mogą być sadzone pod drzewami, krzewami ozdobnymi, w kompozycjach przy oczkach wodnych oraz na obwódki rabat.

Liście wykorzystywane są we florystyce.

 

Rady ogrodnika:

- wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby,

- lubi stanowiska cieniste i półcieniste,

- do sadzenia w grupach, po 3-5 szt. razem,

- na jednym miejscu może rosnąć przez wiele lat, tworząc ozdobne kępy,

- lubi być zasilana nawozami organicznymi,

- bylina mało wymagająca,

- późno wiosną rozpoczyna wegetację,

- całkowicie mrozoodporna.


W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.