Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Hosta GUACAMOLE Funkia /C2

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 16,67 zł / szt. 18,00 zł / szt.

Okazała na cieniste miejsca...

Hosta GUACAMOLE

Funkia

Odmiana mało znana, ale niezwykle atrakcyjna, o kępiastym pokroju, silnie rosnąca; osiąga około 60 cm wysokości i nawet do 120 cm szerokości.

Długowieczna bylina o niesamowitych walorach ozdobnych, a to za sprawą dwubarwnych, efektownych liści, jabłkowo zielonych z ciemniejszym, wyraźnym obrzeżeniem.

Dekoracyjne są również jej dzwonkowate kwiaty, delikatne, fiołkowej barwy, w luźnych kwiatostanach, pojawiające się w czerwcu.

Nadaje się na rabaty, do okrywania większych powierzchni w cieniu oraz do sadzenia w pojemnikach w kompozycjach z innymi bylinami, czy roślinami sezonowymi o kontrastowych zestawieniach kolorystycznych.


W tych trudnych miejscach, gdzie wydawałoby się, że mało co urośnie, można jednak stworzyć niezwykły nastrój dzięki kompozycjom z funkii, które rozjaśnią swymi interesującymi liśćmi cieniste zakątki. Dzięki ciekawej kolorystyce i kopulastej formie, pasują do wielu stylów ogrodowych, gdzie mogą być wykorzystywane w przeróżnych kompozycjach.

Najlepiej prezentują się w grupach. Mogą być sadzone pod drzewami, krzewami ozdobnymi, w kompozycjach przy oczkach wodnych oraz na obwódki rabat.

Liście wykorzystywane są we florystyce.

Sekrety uprawy:

- wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby,

- lubi stanowiska cieniste i półcieniste,

- do sadzenia w grupach, po 3-5szt. razem,

- na jednym miejscu może rosnąć przez wiele lat, tworząc ozdobne kępy,

- lubi być zasilana nawozami organicznymi,

- bylina mało wymagająca,

- późno wiosną rozpoczyna wegetację,

- całkowicie mrozoodporna.


W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.