Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hosta karłowa GOLDEN TIARA Funkia /P13

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 12,96 zł / szt. 14,00 zł / szt.

Karłowa na cieniste miejsca...

Hosta GOLDEN TIARA

 Funkia

Odmiana charakteryzuje się dużą trwałością kolorów, wartościowa z uwagi na niewielkie rozmiary, dzięki czemu może być wykorzystywana w wielu kompozycjach ogrodowych.

Roślina wyróżniona AGM (Award of Garden Merit) – nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

  Długowieczna bylina o niesamowitych walorach ozdobnych, a to za sprawą okrągławych, dwubarwnych, efektownych liści, oliwkowozielonych z żółtym, nieregularnym marginesem.


Dekoracyjne są również jej dzwonkowate kwiaty, delikatne, fiołkowej barwy, w luźnych kwiatostanach, wyrastające ponad kępami liści, pojawiające się w czerwcu i lipcu.Kwitnie bardzo obficie.


Odmiana rozrasta się tworząc gęstą, małą, kompaktową kępę, osiąga około 20-30 cm wysokości. 

Nadaje się na rabaty, do okrywania większych powierzchni w cieniu oraz do sadzenia w pojemnikach w kompozycjach z innymi bylinami, czy roślinami sezonowymi o kontrastowych zestawieniach kolorystycznych.


W tych trudnych miejscach, gdzie wydawałoby się, ze mało co urośnie, można jednak stworzyć niezwykły nastrój dzięki kompozycjom z funkii, które rozjaśnią swymi interesującymi liśćmi cieniste zakątki. Dzięki ciekawej kolorystyce i kopulastej formie pasują do wielu stylów ogrodowych, gdzie mogą być wykorzystywane w przeróżnych kompozycjach.

 Najlepiej prezentują się w grupach. Mogą być sadzone pod drzewami, krzewami ozdobnymi, w kompozycjach przy oczkach wodnych oraz na obwódkach rabat.

Sekrety uprawy:

- wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby,

- lubi stanowiska cieniste i półcieniste,

- do sadzenia w małych grupach, po 3-10 razem, liczba roślin na 1 m2 - 11 szt.

- na jednym miejscu może rosnąć przez wiele lat, tworząc ozdobne kępy,

- lubi być zasilana nawozami organicznymi,

- bylina mało wymagająca,

- późno wiosną rozpoczyna wegetację,

- całkowicie mrozoodporna.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 1,5-litrowych.
Poniżej przykładowe sadzonki w czerwcu.