Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Jakaranda mimozolistna - nasiona - 10 szt Jacaranda mimosifolia syn. Jacaranda acutifolia

Dostępność:

Najpiękniejsze drzewo...

Jakaranda mimozolistna - nasiona - 10 szt

Jacaranda mimosifolia

syn. Jacaranda acutifolia

Jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych roślin dekoracyjnych, najczęściej sadzoną i podziwianą wśród drzew klimatu tropikalnego, ale ..... możemy zaprosić ją również do naszej zielonej przestrzeni uprawiając z powodzeniem w pojemniku. Nie urośnie tak, jak w naturze do 15 m wysokości, ale będziemy mogli cieszyć się również jej pachnącymi kwiatami zapylanymi przez owady.

Pozbawione liści gałęzie jakarandy, okryte gęstym całunem liliowopurpurowych kwiatów zebranych w okazałe wiechy, stanowią niezapomniany widok. Drzewo kwitnie od wiosny aż do połowy lata. Po przekwitnięciu kwiaty opadają, tworząc pod koroną drzewa błękitny kobierzec.

Oprócz pięknych kwiatostanów to szybko rosnące drzewo dopiero teraz - po kwitnieniu wypuszcza delikatne, paprociowate liście, zwiększające jego atrakcyjność w wilgotnych, tropikalnych ogrodach oraz w szklarniach.

Jakaranda nadaje się znakomicie do uprawy w pojemnikach, które latem możemy wystawić na taras, balkon lub do ogrodu. Jest to roślina świetnie rosnąca w warunkach domowych. Można z niej formować mini drzewko bonsai.

Rady ogrodnika:

Roślina wieloletnia - nasiona można wysiewać przez cały rok. Wysiewamy je do doniczki, do ziemi ogrodniczej, na głębokość ok. 1 cm. Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne oraz stanowisko słoneczne.

W naszym klimacie rośnie w formie małego drzewka lub krzewu, dorasta do 2 m wysokości. W okresie wzrostu wymaga częstego zasilania nawozami i obfitego podlewania, we wrześniu należy zaprzestać nawożenia i ograniczyć podlewanie.

Jakarandę zaleca się zimować w jasnym pomieszczeniu w temp.10-15'C, gdyż ma niską mrozoodporność do -8 C.


W naszej ofercie 10 szt nasion.

Pochodzenie nasion: USA