Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Japońska piwonia drzewiasta LIGHT PINK (jasno-różowa) Paeonia suffruticosa /P11

Dostępność:

Cesarskie kwiaty...

Japońska piwonia drzewiasta LIGHT PINK (jasno-różowa)

Paeonia suffruticosa

 Piwonia drzewiasta to piękny, odporny na mróz krzew.

 Największą jej ozdobą są niezwykłej urody, gigantyczne kwiaty we wszystkich możliwych kolorach, których średnica często przekracza około 20 cm, często są one podwójne lub pełne, a na dodatek pięknie pachnące.

 Rozkwita na przełomie maja i czerwca. Pachnące kwiaty każdego roku!

Ma ładny pokrój, dorasta do 1-2 m wysokości i podobnej szerokości. 

Są to rośliny długowieczne, które można znaleźć w ogrodach japońskich, często to okazy przekraczające nawet 700 lat.

Piwonia jest prawdziwą księżniczką ogrodów, w Japonii zwana także ''kwiatem cesarza''.

 Można ją sadzić w większych grupach lub samodzielnie.

 Nadaje się do każdego typu ogrodu. 

Rady ogrodnika:

Należy posadzić je w osłoniętym miejscu, gdzie ziemia nie jest stale mokra (nie lubią zbyt dużo wilgoci), na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Piwonie drzewiaste sadzimy w taki sposób, by nasady pędów zostały przykryte ziemią - czyli około 10-12cm głębiej niż rosły w doniczce.

Młode sadzonki należy na zimę okopczykować aby nie zmarzły.

Warto wiedzieć, że... piwonie drzewiaste po posadzeniu (nim zaadoptują się na nowym miejscu) - mogą być kapryśne. Może się to objawiać zmianą koloru, a nawet zmianą kształtu kwiatów.Kwiaty młodych roślin mogą mieć niewiele płatków, nawet u odmian pełnych. Nie należy się tym martwić, gdyż jest to naturalne u tego gatunku.

Okres adaptacyjny trwa około 2-3 sezonów. Po tym czasie zaprezentują całą swą urodę. W pierwszym roku po posadzeniu najlepiej nie należy dopuścić do kwitnięcia - korzenie są mocno zredukowane i nie nadążą wykarmić tak dużych kwiatów. Nie należy stosować często nawożenia. Wystarczy jeden raz w sezonie (najlepiej po kwitnieniu) zasilić niewielką dawką nawozów zawierających potas i fosfor. Jeśli otrzymują regularnie naturalny nawóz bądź kompost -  sztuczne nawożenie jest zbędne.

Poza tym są bardzo odporne na choroby, szkodniki, okresowe susze, a także wytrzymałe na nasze zimowe warunki klimatyczne (do -29 stopni C).

Piwonie drzewiaste dobrze zimują w naszym klimacie i nie muszą być zabezpieczane przed mrozem. Jedynie młode rośliny w zimniejszych rejonach kraju warto obsypać kopczykami ziemi, które ochronią nasady krzewów. Nawet jeśli wierzchołki pędów przemarzną, wiosną po przycięciu wyrosną nowe.
Piwonie drzewiaste nie muszą być przycinane. Wiosną należy jedynie usunąć pędy, które są suche.
 

Przedmiotem sprzedaży są sadzonki ukorzenione w 1-litrowych pojemnikach.