Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Jeżówka PRIMADONNA WHITE Echinacea /C2

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 15,74 zł / szt. 17,00 zł / szt.
Długo kwitnie...
Jeżówka PRIMADONNA WHITE
Echinacea

Nowa, elegancka odmiana ceniona za duże, pachnące, śnieżnobiałe kwiaty z podwójnym rzędem płatków i zielono-miodowym środkiem, długi okres kwitnienia i wyjątkową odporność na warunki zewnętrzne. Ma atrakcyjny, wzniesiony pokrój, osiąga wysokość około 80 cm.

Liście ciemnozielone, lancetowate, pokryte szorstkimi włoskami.

Kwitnie długo bo od lipca do września.

Wabi pszczoły i motyle, które szczególnie chętnie na niej siadają.

Jeżówki purpurowe mają dość uniwersalny charakter i mogą być uprawiane zarówno na rabatach bylinowych, jak i w nasadzeniach naturalistycznych, rosnąc w małych grupach. Dzięki długiemu okresowi kwitnienia, nadają się również na letnie grządki kwiatowe, a uroda i trwałość kwiatów zapewniają im miejsce na rabatach z roślinami na kwiat cięty. Efektowne koszyczki jeżówki dobrze prezentują się na ciemnym tle krzewów liściastych i szpilkowych, albo pod murem czy ścianą.

Do białych kwiatów jeżówki pasują rośliny kwitnące na żółto, różowo lub niebiesko jak: słoneczniczki, szałwie, rudbekie, liatry kłosowe.

Grupy roślin stanowią mocny akcent wizualny, zwłaszcza np. powtarzane rytmicznie wzdłuż ścieżki. Piękne, jesienne kompozycje powstają z trawami ozdobnymi np. piórkówką i miskantami.

Po przekwitnięciu można oberwać pozostałości kwiatów języczkowatych, a ozdobną kulę zasuszyć wraz z długą łodygą i umieścić w wazonie z innymi suszonymi kwiatami.

Warunki uprawy:

- bylina łatwa w uprawie,

- wymaga gleb próchnicznych, dość żyznych, umiarkowanie wilgotnych,

- najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych,

- najlepiej prezentuje się w grupach, sadzić w odstępach co 50 cm,

- jest bardzo odporna na choroby, szkodniki i mróz.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.