Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Języczka pomarańczowa Ligularia dentata /C2

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 11,11 zł / opak. 12,00 zł / opak.

Niezawodna...

Języczka pomarańczowa 

Ligularia dentata

Unikatowa, efektowna odmiana byliny ozdobna z dużych, ciemnozielonych, a od spodu purpurowych liści wyrastających w okazałych kępach ponad którymi wznoszą się pomarańczowo-żółte kwiatostany.

Odmiana dorasta do 90-120 cm wysokości, kwitnie od sierpnia do października. Cechuje się zielono-purpurowym ubarwieniem liści. 

Pięknie komponuje się z innymi bylinami, szczególnie o dużych, szerokich liściach, np. rodgersjami i funkiami oraz trawami ozdobnymi i paprociami. Świetnie nadaje się na rabaty w cieniste zakątki ogrodu, gdzie inne rośliny nie chcą rosnąć prawidłowo. Wysokie kwiatostany największe wrażenie robią wówczas, gdy wznoszą się ponad kobiercem niskich roślin okrywowych jak runianka japońska czy pragnia syberyjska. Języczka w małych grupach idealnie prezentuje się na skraju zarośli lub kęp drzew i krzewów iglastych albo w cieniu wysokich drzew liściastych. Ze względu na rozmiary nadaje się także jako tło na zacienione rabaty oraz jako roślina dopełniająca pomiędzy dużymi, kwitnącymi krzewami.

 Uprawa:

Może rosnąć w półcieniu, lub nawet w cieniu, wymaga żyznej, przepuszczalnej i stale wilgotnej gleby. Ma grube, sztywne pędy, które utrzymują wysokie kwiatostany, nie pokładają się i nie wymagają stosowania podpór. Zimuje w postaci podziemnych kłączy; warto przed zimą wyściółkować miejsca gdzie pozostała karpa po obcięciu liści. Bylina długowieczna, lubi rosnąć na tym samym stanowisku przez wiele lat.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.