Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Jeżyna bezkolcowa ORKAN /C5

Dostępność:

Soczysta...

Jeżyna bezkolcowa Orkan

Odmiana  bardzo plenna o okazałych, soczystych, smacznych owocach dojrzewających od początku sierpnia do końca września .

Owocuje na pędach 2-letnich.

Owoce jeżyny oprócz wartości odżywczych i smakowych posiadają również właściwości lecznicze. Wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Inne wartości krzewu to dekoracyjność. Ozdobne są kwiaty, owoce oraz przebarwiające się w okresie jesiennym liście.


Rady ogrodnika:

Jeżyna powinna rosnąć w zacisznym, słonecznym miejscu,

  Najlepiej na lekko kwaśnej, żyznej glebie, umiarkowanie wilgotnej, można usypać kopczyk, a także wyściółkować korą , kompostem lub trocinami, aby utrzymać wilgoć w obrębie korzeni.

 Najlepszą porą do nasadzeń jest jesień i wczesna wiosna, sadzić powinno się 3-4 cm głębiej niż rosły w szkółce, nie można zapomnieć o obfitym podlaniu roślin.

 Rozstaw roślin w rzędzie powinien wynosić od 0,5 m do 2,5 m.  w zależności od sposobu uprawy. Odległość między rzędami od 2,5 m do 3,5 m.

 Pędy po osiągnięciu przez nie długości ok. 1,5m powinny być przycięte, aby wydały liczne pędy owoconośne. Wiosną skracamy je na dł. 30-40 cm. Po zbiorach wycinamy wszystkie pędy dwuletnie (te, które owocowały), pozostawiając jednoroczne do następnej wiosny. 

Należy prowadzić przy podporach.

Odmiana odporna na choroby, nie wymaga oprysków,

Odmiana mrozoodporna.


Życzę udanych zbiorów :)

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka ukorzeniona w 5-litrowym pojemniku.