Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Kalina koreańska 8-letnia Viburnum carlesii C10/80-100cm *P25

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 90,74 zł / szt. 98,00 zł / szt.

Cudnie pachnie...

Kalina koreańska łac. Viburnum carlesii

Gatunek pochodzący z Korei, odznaczający się cechami, które stawiają go w czołówce najbardziej pożądanych roślin w każdym typie ogrodów, o atrybutach rzadkich u innych kultywarów.


Przede wszystkim dorasta do optymalnych - niewielkich rozmiarów, wykazuje dużą mrozoodporność, obficie kwitnie na przełomie kwietnia i maja, liście przebarwiają się jesienią na kolory od pomarańczowego do ciemnej czerwieni.

 Dodatkową, a może podstawową cechą jest bardzo silny i przyjemny zapach, jaki wydzielają kwiaty. To jedna z najprzyjemniej pachnących roślin; z tego powodu dla kaliny koreańskiej powinno się przeznaczyć miejsce w pobliżu okien lub kącika wypoczynkowego.

Ozdobne są także jej brązowo owłosione, sztywne pędy.


 Idealna do sadzenia przy ciągach pieszych lub jako soliter przy wejściach do budynków. Przepiękny krzew godny polecenia do pojedynczych lub grupowych nasadzeń.

Polecam również na ogniste jesienią żywopłoty.

 Rośnie wolno i osiąga niewielkie rozmiary, dorastając do 1-1,5 m wysokości, znakomicie więc nadaje się do małych ogrodów.

 Dość rzadko spotykana odmiana, warto ją mieć w swoim ogrodzie.  


Rady ogrodnika:

Dla obfitego kwitnienia i lepszych wybarwień jesiennych optymalne byłoby stanowisko słoneczne.

Dobrze znosi niską temperaturę oraz suszę.

Jeśli zdecydujemy się skorygować pokrój krzewu przy pomocy cięcia, zabieg należy przeprowadzić najlepiej wiosną, tuż po kwitnieniu.W naszej ofercie 8-letnie rośliny, kilka razy cięte o wysokości/szerokości 80-100 cm ukorzenione w 10-litrowych pojemnikach.

Poniżej przykładowy okaz w sierpniu.