Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Kalmia szerokolistna TOFKA Kalmia latifolia C4/20-40cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 35,19 zł / szt. 38,00 zł / szt.
Doskonała na wrzosowiska...
Kalmia szerokolistna TOFKA
Kalmia latifolia
  
 To najbardziej wytrzymały krzewy spośród wiecznie zielonych liściastych roślin.
Mimo, że jej pierzaste, wiecznie zielone liście są bardzo atrakcyjne, to jednak uprawiana jest głównie ze względu na niezwykle urodziwe kwiaty, które pojawiają się od późnej wiosny do wczesnego lata.
 
Kalmia to zimozielony krzew o cienkich pędach, częściowo wzniesionych, częściowo pokładających się. Po 10 latach dorasta do około 130 cm wysokości i 120 cm średnicy. Liście podobne do liści wawrzynu, lancetowate, skórzaste, ciemnozielone, z wierzchu błyszczące.
Pąki kwiatowe różowe, czasem bladoróżowe, do 250 kwiatów w kwiatostanie. Kwiaty duże, do 4 cm średnicy, bladoróżowe z licznymi czerwonymi plamkami ułożonym promieniście przy brzegu korony. Końce płatków zaokrąglone. Wnętrze kwiatu bez plamek z wyraźną, różową gwiazdką w dolnej części korony. Kwiaty czasem sześciopłatkowe, wtedy prawie zupełnie płaskie. Pąki kwiatowe wykształcają się w roku poprzedzającym kwitnienie.
 Kwitną bardzo obficie.
 Kalmie są doskonałym, zimozielonym, uzupełnieniem dla różaneczników i azalii. To bardzo interesujące rośliny, polecane do ogrodów przydomowych i na wrzosowiska.
 

Rady ogrodnika:
Kalmie dobrze rosną w chłodnym, wilgotnym klimacie.
Wymagają stanowisk słonecznych lub półcienistych, osłoniętych przed silnym wiatrem. Najlepiej, gdy podłoże jest przewiewne, z większym udziałem bezwapiennego piasku, kwaśne (pH<5,5).
W celu dobrego rozkrzewienia wymagają cięcia, najlepiej bezpośrednio po kwitnieniu.
Kalmie potrzebują niższego poziomu nawożenia niż różaneczniki i stałej umiarkowanej wilgotności. Podłoże powinno zawsze wyraźnie przeschnąć przed ponownym podlaniem.
Mrozoodporność całkowita.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 4-litrowych pojemnikach, mają wysokość ok. 20-40 cm.