Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Kalmia szerokolistna ZEBULON Kalmia latifolia C4/20-30cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 35,19 zł / szt. 38,00 zł / szt.
Doskonała na wrzosowiska...
Kalmia szerokolistna ZEBULON
Kalmia latifolia
Odmiana hodowli dr. K.-H. Hübbersa, niemieckiego hodowcy z Kranenburga. Krzyżówka odmian ‘Ginkona’ i ‘Peppermint’, 2003 rok, zarejestrowana w 2009 roku.
  
 To najbardziej wytrzymały krzewy spośród wiecznie zielonych liściastych roślin.
Mimo, że jej pierzaste, wiecznie zielone liście są bardzo atrakcyjne, to jednak uprawiana jest głównie ze względu na niezwykle urodziwe kwiaty, które pojawiają się od późnej wiosny do wczesnego lata.
 
To zimozielony krzew o wyraźnie wzniesionym pokroju, a młodych pędach czerwonych. Po 10 latach dorasta do około 0,8 m wysokości i prawie takiej samej szerokości. Liście podobne do liści wawrzynu, lancetowate, skórzaste, ciemnozielone, z wierzchu błyszczące. Kwiaty w pąkach pastelowo różowe, po rozwinięciu stają się białe z czerwonymi kropkami. Zebrane są na szczytach pędów w duże baldachogrona, składające się z około 100 kwiatków. Kwitną bardzo obficie. Pąki kwiatowe wykształcają się w roku poprzedzającym kwitnienie.
 Kalmie są doskonałym, zimozielonym, uzupełnieniem dla różaneczników i azalii. To bardzo interesujące rośliny, polecane do ogrodów przydomowych i na wrzosowiska.
 
 

Rady ogrodnika:
Kalmie dobrze rosną w chłodnym, wilgotnym klimacie.
Wymagają stanowisk słonecznych lub półcienistych, osłoniętych przed silnym wiatrem. Najlepiej, gdy podłoże jest przewiewne, z większym udziałem bezwapiennego piasku, kwaśne (pH<5,5).
W celu dobrego rozkrzewienia wymagają cięcia, najlepiej bezpośrednio po kwitnieniu.
Kalmie potrzebują niższego poziomu nawożenia niż różaneczniki i stałej umiarkowanej wilgotności. Podłoże powinno zawsze wyraźnie przeschnąć przed ponownym podlaniem.
Mrozoodporność całkowita.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 4-litrowych pojemnikach, mają wysokość ok. 20 cm.