Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Kalmia szerokolistna KEEPSAKE Kalmia latifolia /C4

Dostępność:
Doskonała na wrzosowiska...
Kalmia szerokolistna KEEPSAKE
Kalmia latifolia
Hodowca: Richard Jaynes
  
 To najbardziej wytrzymały krzewy spośród wiecznie zielonych liściastych roślin.
Mimo, że jej pierzaste, wiecznie zielone liście są bardzo atrakcyjne, to jednak uprawiana jest głównie ze względu na niezwykle urodziwe kwiaty, które pojawiają się od późnej wiosny do wczesnego lata.
 
Kalmia to zimozielony krzew o cienkich pędach, częściowo wzniesionych, częściowo pokładających się. Dorasta do około 150 cm wysokości i podobnej średnicy. Liście podobne do liści wawrzynu, lancetowate, skórzaste, ciemnozielone, z wierzchu błyszczące.
Kwiaty w pąku ciemnopurpurowe, po rozwinięciu czerwonawe z białą obwódką, lepkie, o kształcie szerokich pucharków, o 5 zrośniętych płatkach korony i średnicy 2-3 cm. Zebrane są na szczytach pędów w duże baldachogrona, składające się z około 40 kwiatków. Pąki kwiatowe wykształcają się w roku poprzedzającym kwitnienie.
 Kwitnie bardzo obficie.
 Kalmie są doskonałym, zimozielonym, uzupełnieniem dla różaneczników i azalii. To bardzo interesujące rośliny, polecane do ogrodów przydomowych i na wrzosowiska.
 

Rady ogrodnika:
Kalmie dobrze rosną w chłodnym, wilgotnym klimacie.
Wymagają stanowisk słonecznych lub półcienistych, osłoniętych przed silnym wiatrem. Najlepiej, gdy podłoże jest przewiewne, z większym udziałem bezwapiennego piasku, kwaśne (pH<5,5).
W celu dobrego rozkrzewienia wymagają cięcia, najlepiej bezpośrednio po kwitnieniu.
Kalmie potrzebują niższego poziomu nawożenia niż różaneczniki i stałej umiarkowanej wilgotności. Podłoże powinno zawsze wyraźnie przeschnąć przed ponownym podlaniem.
Mrozoodporność całkowita.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 4-litrowych pojemnikach, mają wysokość ok. 30 cm.