Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Kalmia szerokolistna LATCHMIN Kalmia latifolia C4/20-30cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 35,19 zł / szt. 38,00 zł / szt.
Doskonała na wrzosowiska...
Kalmia szerokolistna LATCHMIN
Kalmia latifolia
Odmiana otrzymana i nazwana przez Dr. K.-H. Hübbersa, skrzyżowana w 2005 roku, zarejestrowana w 2013 roku. Krzyżówka odmian ‘Mitternachtt’ i ‘Kaleidoscope’
  
 To najbardziej wytrzymały krzewy spośród wiecznie zielonych liściastych roślin.
Mimo, że jej pierzaste, wiecznie zielone liście są bardzo atrakcyjne, to jednak uprawiana jest głównie ze względu na niezwykle urodziwe kwiaty, które pojawiają się od późnej wiosny do wczesnego lata.
 
Po 10 latach dorasta do około 100 cm wysokości i prawie takiej samej szerokości. Liście podobne do liści wawrzynu, lancetowate, skórzaste, ciemnozielone, z wierzchu błyszczące. Kwiaty w pąkach ciemne, prawie czarne, po rozwinięciu stają się czerwonoróżowe, ciemniejsze w środku, z jasnoróżowym marginesem na brzegu płatków.
. Zebrane są na szczytach pędów w duże baldachogrona, składające się z około 60 kwiatków. Kwitną bardzo obficie. Pąki kwiatowe wykształcają się w roku poprzedzającym kwitnienie.
 Kalmie są doskonałym, zimozielonym, uzupełnieniem dla różaneczników i azalii. To bardzo interesujące rośliny, polecane do ogrodów przydomowych i na wrzosowiska.
 
 

Rady ogrodnika:
Kalmie dobrze rosną w chłodnym, wilgotnym klimacie.
Wymagają stanowisk słonecznych lub półcienistych, osłoniętych przed silnym wiatrem. Najlepiej, gdy podłoże jest przewiewne, z większym udziałem bezwapiennego piasku, kwaśne (pH<5,5).
W celu dobrego rozkrzewienia wymagają cięcia, najlepiej bezpośrednio po kwitnieniu.
Kalmie potrzebują niższego poziomu nawożenia niż różaneczniki i stałej umiarkowanej wilgotności. Podłoże powinno zawsze wyraźnie przeschnąć przed ponownym podlaniem.
Mrozoodporność całkowita.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 4-litrowych pojemnikach, mają wysokość ok. 20-30 cm.