Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Karłowa azalia japońska KERMESINA ALBA Japanese azalea C4/20cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 31,48 zł / szt. 34,00 zł / szt.
Karłowa azalia japońska KERMESINA ALBA
Rhododendron obtusum, japanese azalea

Azalie japońskie są zwartymi krzewinkami okrywowymi o regularnym, poduchowatym pokroju z olśniewającymi, wiosennymi kwiatami. Swoim pięknem urzekają, warto więc posadzić je w pobliżu miejsc wypoczynku lub nad wodą.

Miniaturowe, gęsto rozgałęzione krzewy pochodzące z Japonii dorastające do 40 cm szerokości i 80 cm wysokości po 10 latach. Młode pędy mają pokryte rudawymi włoskami.

Listki częściowo zimozielone - ilość liści zimujących zależy od surowości zimy.

Kwiaty dzwonkowate do 4 cm średnicy, od różowych i różowolila do pomarańczowych lub czerwonych. Kwiaty występują w niezliczonej ilości po 1-3 na wierzchołkach pędów. Wiosną urzekają kwitnieniem tworząc efektowne barwne kule.

Gatunek ten dzięki swoim miniaturowym rozmiarom znajduje zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodowych. Bardzo dobrze prezentuje się na wrzosowiskach, sadzona w grupach z roślinami o niskim wzroście, przy oczkach wodnych oraz w ogrodach skalnych i japońskich. Ciekawie prezentuje się w zestawieniu z karłowymi iglakami, płożącymi bylinami lub innymi roślinami z rodziny wrzosowatych. Wykorzystywana jest do obsadzeń pojemników, zimą przenoszonych w zaciszne miejsce.

Azalie najładniej wyglądają sadzone w niewielkich, jednokolorowych lub różnobarwnych grupach. Sadzić w odstępach co 50-70 cm.

Photo: https://plantsgallery.blogspot.com/

Warunki uprawy:

Wymagają stanowisk półcienistych lub słonecznych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych.

Odporne na mróz do -26'C.

Można przycinać i formować, należy to robić zaraz po kwitnieniu.

 

W naszej ofercie rośliny o wysokości około 20 cm w pojemnikach 4-litrowych w kolorze białym odmiana KERMESINA ALBA.