Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Azalia japońska KARMESINA na PNIU Japanese azalea C4/Pa 40-50(70)cm

Dostępność:

Azalia japońska 'Karmesina' na pniu

japanese azalea

Azalie japońskie są zwartymi krzewinkami okrywowymi o regularnym, poduchowatym pokroju z olśniewającymi, wiosennymi kwiatami.

Swoim pięknem urzekają, warto więc posadzić je w pobliżu miejsc wypoczynku lub nad wodą.

Miniaturowe, gęsto rozgałęzione krzewy pochodzące z Japonii dorastające do 40 cm szerokości i 80 cm wysokości po 10 latach.

Młode pędy mają pokryte rudawymi włoskami. Listki częściowo zimozielone (ilość liści zimujących zależy od surowości zimy).

Kwiaty dzwonkowate do 4 cm średnicy, od różowych i różowolila do pomarańczowych lub czerwonych. Kwiaty występują w niezliczonej ilości po 1-3 na wierzchołkach pędów. Wiosną urzekają kwitnieniem tworząc efektowne barwne kule.

Odmiana ta dzięki swoim miniaturowym rozmiarom znajduje zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodowych. Bardzo dobrze prezentuje się na wrzosowiskach, sadzona w grupach z roślinami o niskim wzroście, przy oczkach wodnych oraz w ogrodach skalnych i japońskich. Ciekawie prezentuje się w zestawieniu z karłowymi iglakami, płożącymi bylinami lub innymi roślinami z rodziny wrzosowatych. Wykorzystywana jest do obsadzeń pojemników, zimą przenoszonych w zaciszne miejsce.

Azalie najładniej wyglądają sadzone w niewielkich, jednokolorowych lub różnobarwnych grupach. Sadzić w odstępach co 50-70 cm.


Warunki uprawy:

Wymagają stanowisk półcienistych lub słonecznych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych.
Odporne na mróz.

W naszej ofercie mini drzewka azalii o wysokości pnia 40-50 cm + korona = wysokość całkowita ok. 70 cm; ukorzenione są w pojemnikach 4-litrowych.

Poniżej przykładowe drzewka w czasie kwitnienia.