Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Klon Shirasawy AUREUM Acer shirasawanum C5/40-60cm *K8

Dostępność:

Orientalny akcent w ogrodzie...

Klon Shirasawy AUREUM

Acer shirasawanum

Ten piękny krzew lub małe drzewko jest najbardziej pożądanym klonem wyróżniającym się kielichowatym pokrojem, jaskrawym - żółtozielonym ubarwieniem i jesiennymi kolorami. Jego urodzie nie sposób się oprzeć.

 Zachwyca powcinanymi, cytrynowożółtymi liśćmi  i malowniczym pokrojem. W ogrodzie osiąga około 2-3 m wysokości; ma nisko osadzoną, gęstą koronę. 

Młode listki z kontrastową, rdzawą otoczką; latem zielonożółte. Jesienią przybiera intensywniejsze, czerwono-pomarańczowe tony.

Niezwykle ozdobne są też purpurowe owocniki pojawiające się pod koniec lata mocno kontrastujące z cytrynowymi liśćmi.

Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może go również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy leśnym. Ze względu na malowniczy pokrój, może być sadzony pojedyńczo, pośrodku trawnika, nad brzegiem stawu, przed wejściem do domu, w ogródku skalnym, żwirowym lub w pojemniku na tarasie. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się także w półcieniu na skraju grupy drzew i krzewów. W takich zacisznych miejscach klony palmowe rozrastają się szeroko, tworząc wspaniały, przyciągający wzrok akcent kolorystyczny.

Ich kolorowe liście szczególnie efektownie wyglądają na tle krzewów iglastych, jak jałowiec, choiny albo cisa. Radzimy sadzić go w grupie niższych roślin, które nie zasłonią jego kielichowatego kształtu. Ładnie prezentuje się obok liści o szarawym nalocie i w towarzystwie niebieskich kwiatów.

Nadają się do uprawy w donicach jako malownicze bonsai.

Sekrety uprawy:

- rośliny łatwe w uprawie,

- lubią miejsca słoneczne i półcieniste, osłonięte od wiatrów,

- gleby, przepuszczalne, kwaśne, wilgotne (nadmierna susza powoduje brązowienie liści),

- wiosną nawozić starsze krzewy garścią nawozu pełnoskładnikowego lub 5 cm warstwą kompostu, który należy wymieszać z ziemią,

- podłoże w zasięgu systemu korzeniowego wyściółkować korą, co zapobiegnie rozwojowi chwastów i nadmiernemu odparowywaniu wody,

- są mrozoodporne.

 

W naszej ofercie rośliny o wysokości około 40-60 cm w donicach 5-litrowych.

Poniżej przykładowa sadzonka w marcu.