Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Kocimiętka SIX HILLS GOLD Nepeta subsessilis /P15

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 14,81 zł / szt. 16,00 zł / szt.

O dwukolorowych liściach...

Nepeta Six Hills Gold

Niewątpliwie błękitno-niebieskie kwiaty tej aromatycznej i mało wymagającej byliny są ozdobą ogrodu latem, ale też... żółto obrzeżone liście, które stanowią dobry kontrast dla niebieskich kwiatostanów i są dekoracyjne też poza okresem kwitnienia.
Ta o wiele większa niż inne popularne kocimiętki bylina, nadaje się do wielkoformatowych nasadzeń z krzewami róż lub jaśminowców i ze średnimi bylinami, jak niektóre floksy i dzwonki.

Dorasta do 40 cm wysokości.


Ze względu na dużą tolerancję na niedostatek wilgoci, doskonale nadaje się do obsadzania suchych stoków, ogródków dachowych oraz pojemników. Nadają się również na kompozycje o charakterze rustykalnym. 

Nie może jej również zabraknąć w ogrodzie o charakterze ekologicznym, gdyż jej kwiaty wabią liczne owady, pszczoły i motyle, a przyjemny dla nas zapach-działa odstraszająco na mszyce i komary !

Charakteryzuje się niezwykle szerokim zastosowaniem w praktyce ogrodowej. 
Wyjątkowo współbrzmi z chłodnymi kolorami oraz z jasnożółtym liliowców i krwawników.
W klimatach z zimnym latem ładnie wygląda z funkiami o liściach pokrytych niebieskawym nalotem.
Dobrymi sąsiadami są dla niej rośliny śródziemnomorskie, łącznie z lawendą i czystkiem, trawy, np. niebieska kostrzewa, wydmuchrzyca, irysy, bodziszki i peonie.
Odmiana rośnie bujnie, a podcinanie po pierwszym kwitnieniu sprawia, że zakwita po raz drugi w końcu lata i wtedy komponuje się z japońskimi anemonami oraz penstemonami.

Sekrety uprawy:

- najlepiej kwitnie w pełnym słońcu,

- dobrze znosi okresowe przesuszenie, ale nie sprzyja jej wysoka wilgotność podłoża,

- lubi gleby przepuszczalne,

- po pierwszym kwitnieniu w czerwcu, można rośliny skrócić o połowę, dzięki temu pozostaną w zwartych kępach i zakwitną ponownie w końcu lata,

- rośliny odporne na choroby, szkodniki i mróz.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.