Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Kocimiętka Faassena Nepeta x faassenii /C2 *K3

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 14,81 zł / szt. 16,00 zł / szt.

Niebieskie obłoki kwiatów i aromatyczne liście...

Kocimiętka Faassena

Nepeta x faassenii

Niewątpliwie lawendowoniebieskie kwiaty tej aromatycznej i mało wymagającej byliny są ozdobą ogrodu przez całe lato.

Poduszki miękkich srebrnoniebieskich liści pokrywają się niezliczoną ilością drobnych, rurkowatych kwiatów zebranych w okółki, które kwitną niestrudzenie już od maja, wabiąc rzesze owadów.

Dorasta do 40-60 cm wysokości.

Charakteryzuje się niezwykle szerokim zastosowaniem w praktyce ogrodowej. Jest idealną rośliną okrywową do ogrodów skalnych, rabat żwirowych i stepowych.

Ze względu na dużą tolerancję na niedostatek wilgoci, doskonale nadaje się do obsadzania suchych stoków, ogródków dachowych oraz pojemników. Można je też wykorzystać jako dekoracyjne rośliny obwódkowe na grządki i rabaty bylinowe. Nadają się również na kompozycje o charakterze rustykalnym. Piękny efekt kolorystyczny tworzą delikatne barwne akcenty kocimiętki użytej jako podszyt dla białych, różowych i czerwonych róż.

Nie może jej również zabraknąć w ogrodzie o charakterze ekologicznym, gdyż jej kwiaty wabią liczne owady, pszczoły i motyle, a przyjemny dla nas zapach-działa odstraszająco na mszyce i komary!

Delikatne poduszki szarozielonych liści i lawendowoniebieskich kwiatów są dobrym dopełnieniem dla bylin o mocnych barwach oraz roślin skalnych. Mogą to być goździki majowe, krwawniki, anafalisy czy wiesiołki.

Ciekawostka: jak sama nazwa rośliny wskazuje - jest ona uwielbiana przez koty, które chętnie kładą się na roślinie, zwabiane jej zapachem.

Sekrety uprawy:

- najlepiej kwitnie w pełnym słońcu,

- dobrze znosi okresowe przesuszenie, ale nie sprzyja jej wysoka wilgotność podłoża,

- lubi gleby przepuszczalne,

- po pierwszym kwitnieniu w czerwcu, można rośliny skrócić o połowę, dzięki temu pozostaną w zwartych kępach i zakwitną ponownie w końcu lata,

- rośliny odporne na choroby szkodniki i mróz.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.