Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Konwalia majowa Convallaria majalis /C2 *6-O

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 12,96 zł / szt. 14,00 zł / szt.

Wonne kwiaty zacienionych stanowisk...

Konwalia majowa 

Convallaria majalis

Konwalia majowa ma ładne liście i urocze, aromatyczne, nadające się do cięcia kwiaty, którym warto się przyjrzeć z bliska. Filigranowe kwiatki konwalii mają postać charakterystycznych, woskowatych, śnieżnobiałych dzwoneczków skupionych w gronach wyrastających w maju na długiej łodyżce.

Okazałe, wzniesione, ciemnozielone liście będą również ozdobą poza okresem kwitnienia, czyli od wiosny, aż do późnego lata. Liczne konwalie posadzone w grupie utworzą wspaniale pachnący dywan.

Konwalie nadają się na wszystkie zacienione stanowiska, na których rosną szybko i w ciągu kilku lat zarosną wolne przestrzenie pozostawione przy sadzeniu roślin. Jako gęste i niskie (dorastają do 20cm wysokości) rośliny okrywowe mogą być sadzone w ogrodach leśnego typu lub jako podszyt dla krzewów i zarośli w rodzaju azalii czy róż.

Odpowiednim miejscem są również brzegi położonego w cieniu ogródka skalnego, w którym będzie stanowić doskonałe uzupełnienie dla intensywnych kolorów roślin skalnych.

Bardzo dobrym stanowiskiem są miejsca pod drzewami, gdzie konwalie stworzą żywą ściółkę, która zapobiegnie rozwojowi chwastów i pomoże zachować wilgoć w glebie.

Delikatne, białe kwiatki konwalii pasują doskonale do wszystkich roślin cienioznośnych. Piękną kompozycję tworzą konwalie i kokoryczki, które mają podobne wygladające kwiaty wyniesione na wysokich łodygach i zakwitające w tym samym czasie co ścieląca się u ich stóp konwalia.

Na zacienionych rabatach doskonale prezentują się liczne konwalie w towarzystwie funkii, szczególnie tych o biało-zielonych liściach. Wykorzystując różnicę w pokroju między okrągłymi kępami funkii i wzniesionymi pędami konwalii można z nich tworzyć regularne wzory.

Świetnie komponują się też z kontrastowymi liśćmi, np. paproci i niskimi bylinami takimi jak: pierwiosnki czy fiołki.

Ozdobne są ich koralowe owocniki, które zdobią rośliny latem i jesienią.

Rady ogrodnika:

- byliny łatwe w uprawie,

- odporne na choroby,

- mrozoodporne,

- lubią cień i półcień,

- preferują podłoże zasobne, przepuszczalne, raczej wapienne i wilgotne, jedynie w cieniu rośliny znoszą okresowe przesuszenie.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.