Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Len nowozelandzki PURPUREUM Tęgosz właściwy Phormium tenax /C3

Dostępność:

Purpurowy...

Len nowozelandzki PURPUREUM

Tęgosz właściwy

Phormium tenax

Egzotyczna, kępiasta bylina pochodząca z Nowej Zelandii ozdobna z okazałych, mieczowatych, bordowych liści, dorastających w sprzyjających warunkach nawet do 2m długości. Kwitnie na przełomie lipca i sierpnia. Kwiaty czerwone, pachnące. Jest to wspaniała odmiana do wszelkich kompozycji, szczególnie barwnych i naturalistycznych.

Polecana do uprawy w pojemnikach, ze wzgędu na niedostateczną wytrzymałość na niskie temperatury. Ta będącą prawdziwym rarytasem bylina, najlepiej prezentuje sie w pojedyńczych nasadzeniach; w donicach może być uprawiana zarówno w patio, na tarasie, balkonie czy ogrodzie zimowym. Preferuje pełne słońce i jest niezwykle tolerancyjna na wiatr, nadaje się do ogrodów nadmorskich.

Rady ogrodnika:

Wymaga w czasie wegetacji umiarkowanie wilgotnej gleby i słonecznego stanowiska.

Roślina mrozoodporna do ok. -10'C, więc należy na zimę przenieść ją do chłodnego pomieszczenia o tempetaturze ok. 5-10'C i podlewać bardzo oszczędnie - tylko wtedy, gdy ziemia w pojemniku całkowicie przeschnie.

Można spróbować uprawy w ogrodzie w cieplejszych rejonach Polski, wtedy należy zabezpieczać na zimę podobnie jak trawę pampasową. Ważne: przy uprawie w gruncie zadbać, aby zimą roślina nie miała nadmiaru wilgoci.

Mamy nadzieję, że uprawa tej niezwykłej byliny sprawi Państwu wiele satysfakcji, a jej kolory zachwycą niejednego gościa!

Warto spróbować !

W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w 3-litrowych pojemnikach, mają wysokość około 30-40 cm.