Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Lepiężnik japoński GIGANTEUS Petasites japonicus /P9(C2) *K7

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 25,93 zł / szt. 28,00 zł / szt.
O wielkich liściach...
 
Lepiężnik japoński GIGANTEUS łac. Petasites japonicus

To niezwykle ozdobna bylina o grubym, płożącym się kłączu i wielkich, zielonych, parasolowatych liściach dochodzących nawet do 120 cm średnicy!
Obłe pędy kwiatostanowe pojawiają się wiosną (II-III) jeszcze przed rozwojem liści, utrzymują się około dwóch tygodni roznosząc delikatną woń.
 

Roślina dorasta do 60 - 180 cm wysokości.
 
Photo:Citron / CC-BY-SA-3.0
To doskonała propozycja na wilgotne, a nawet mokre stanowiska, dobrze będzie czuła się w pobliżu oczek wodnych, stawów i strumyków na półcienistych stanowiskach.
Sprawdzi się w ogrodach naturalistycznych i japońskich jako roślina okrywowa.
Idealnym towarzystwem dla niej będą mające podobne wymagania i stanowiące mocny akcent kolorystyczny: języczka pomarańczowa i tojeść orzęsiona 'Firecracker' z purpurowymi liśćmi i żółtymi kwiatami, tawułka o ciemnych kwiatach, np. odmiany 'Fanal' oraz duże funkie o niebieskawych liściach.


 
Rady ogrodnika:
Roślina łatwa w uprawie.
Największe liście u lepiężnika japońskiego nawet do 120 cm średnicy można uzyskać uprawiając go w miejscu cienistym lub półcienistym, w zasobnym i stale wilgotnym, a nawet okresowo zalewanym podłożu, ponieważ wielkie połacie liści odparowują duże ilości wody, które roślina musi uzupełniać.
Na małych powierzchniach może być ekspansywna, wtedy zaleca się stosowanie ograniczników lub sadzenie w dużych pojemnikach.
Mrozoodporna.
 
 
W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 0,5-litrowych pojemnikach.