Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Lilak TINKERBELLE® 'Bailbelle' Syringa C5/40-60cm *22

Dostępność:

Nowa, licencyjna odmiana z USA o czerwonych kwiatach...

Lilak Tinkerbelle ® 'Bailbelle'

Syringa Tinkerbelle ® Bailbelle

Unikatowa, wyjątkowo dekoracyjna odmiana bzu o niespotykanych, czerwonych kwiatostanach...

 Wyglądem przypomina tradycyjne lilaki, jednak jest bardziej wartościowa ze względu na swoje rozmiary i walory dekoracyjne.

Ale prawdziwą ozdobą tego przyjemnie, korzennie pachnącego krzewu są rurkowate kwiaty w niespotykanym u lilaków kolorze, bo... winnoczerwonym w pąkach, a po rozwinięciu różowym; zebrane są w wiechy na końcach pędów, rozwijają się w maju i czerwcu.

Nieliczne kwiaty pojawiają się również jesienią.

Rośnie powoli, dorasta do 1- 1,5 m wysokości, ma półkulisty pokrój. Jego drobne, jajowato-eliptyczne liście są ciemnozielone przez cały sezon.

 Możemy sadzić pojedynczo lub wykorzystać do tworzenia nieformowanych żywopłotów. Pojedyncze egzemplarze ładnie wyglądają przed wejściem do domu oraz w pobliżu altan i tarasów, nie tylko ze względu na pokrój, ale przede wszystkim ...ten zapach.

Z uwagi na niewielkie rozmiary nadaje się do sadzenia nawet w małych ogrodach oraz do pojemników na balkonach, tarasach i patio !

Zachęcamy do zakupu tego ciekawego kolorystycznie, pachnącego krzewu - warto go mieć w swoim ogrodzie, nawet tym najmniejszym.

Rady ogrodnika:

- lubi stanowisko słoneczne,

- odporny na mrozy i wytrzymały na suszę,

- odporny na choroby grzybowe (mączniaka),

- dobrze toleruje warunki miejskie,

- zaletą odmiany jest to, że zakwita już w młodym wieku, po kwitnieniu warto usunąć przekwitłe kwiatostany w celu utrzymania gęstego pokroju.

 Oferowane sadzonki są rozkrzewione, mają wysokość 40-60 cm (nie mierząc doniczki), są ukorzenione w pojemnikach 5-litrowych.