Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Magnolia SUNSATION C10/60-80cm

Dostępność:

Późno kwitnie...

Magnolia SUNSATION

Interesująca, nowa odmiana o intensywnie żółtych, tulipanowych kwiatach wyhodowana przez Augusta Kehra w wyniku skrzyżowania M. x brooklynensis 'Woodsman' i M. 'Elizabeth'.

To małe drzewko zwykle o pojedyńczym pniu i piramidalnej koronie dorastające do wysokości 5-8 m.
Swój egzotyczny charakter zawdzięcza niebywale okazałym kwiatom łączącym w sobie barwę cytrynową z nutką malinowego różu.
Okres kwitnienia w wypadku Magnolii Sunsation przypada stosunkowo późno, najczęściej w maju, w czasie którego z zielono-żółtych pąków rozwijają się niebywałe, tulipanopodobne kielichy w których róż u nasady harmonijnie przenika się z żółtymi płatkami. Płatki korony mają kształt zaokrąglony.
Można spodziewać się kwitnienia już w drugim roku uprawy!Odmiana ta charakteryzuje się dużymi, ciemno-zielonymi liśćmi, niekiedy owłosionymi u nasady.
 Cechuje ją szybki wzrost i obfite kwitnienie, przez co idealnie nadaje się do obsadzania ścieżek oraz do pojedyńczych nasadzeń.

Rady ogrodnika:

- lubi stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru,

- miejsce słoneczne do półcienistego,

- glebę wilgotną, żyzną o odczynie lekko kwaśnym,

- mrozoodporność wysoka, ale młode sadzonki przed okresem zimowym zalecamy jednak zabezpieczyć szczególnie w chłodniejszych rejonach,

- ze względu na płytki system korzeniowy - nie należy przekopywać ziemi wokół rośliny,

- nie lubi przesadzania, więc od razu należy wybrać dla niej odpowiednie miejsce w ogrodzie.W naszej ofercie drzewka o wysokości 60-80 cm ukorzenione w 10-litrowych pojemnikach.