Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Magnolia soulangeana 'BLACK TULIP'® C5/1,2-1,6m

Dostępność:

''Czarne tulipany'' na drzewie...

Magnolia soulangeana 'BLACK TULIP'®

Spektakularna odmiana wyróżniająca się dużymi kwiatami w kształcie tulipanów o niepowtarzalnym, ciemnopurpurowym kolorze. Zakwitają już młode rośliny. Nowość na polskim rynku !

Robi wrażenie niezwykle delikatnej, ale w naszym klimacie czuje się dobrze i ładnie rośnie. Dlatego warto mieć w ogrodzie choć jedną magnolię, która wprowadzi dalekowschodni klimat do naszego ogrodu.

To niewielkie drzewko dorastające do wysokości 5m. Ma duże, pękate kwiaty w kształcie tulipanów, o mięsistych płatkach - ciemnopurpurowych, w pąkach prawie czarnych, które wzniesione na pędach nie rozchylają się do końca, zachowując kształt olbrzymich tulipanów dorastających do średnicy 15cm.

Kwitnie bardzo obficie wczesną wiosną na przełomie marca i kwietnia jeszcze na bezlistnych pędach. 'Black Tulip' wygląda wówczas jak niezwykły bukiet, a jej kwiaty jakby były nie z tej ziemi.

Doskonale prezentuje się nad wodą. Może być sadzona jako soliter w miejscu eksponowanym. Niezwykle widowiskowo wygląda w grupach, wówczas drzewka sadzić należy w odstępach 4-5 m. Polecana do każdego ogrodu, nawet małego. Nadaje się do sadzenia w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

Warunki uprawy:

- lubi stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru,

- miejsce słoneczne do półcienistego,

- glebę wilgotną, żyzną o odczynie lekko kwaśnym,

- charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością; młode sadzonki przed okresem zimowym zalecamy zabezpieczyć usypując kopczyk wokół rośliny z ziemi, grubej warstwy kory lub trocin,

- ze względu na płytki system korzeniowy - nie należy przekopywać ziemi wokół rośliny,

- nie lubi przesadzania, więc od razu należy wybrać dla niej odpowiednie miejsce w ogrodzie.

 

 Oferowane drzewka mają wysokość około 120-160 cm. Ukorzenione  są w pojemnikach 5-litrowych.