Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Magnolia zimozielona EXMOUTH M.grandiflora C2/40-60cm *T47

Dostępność:

O piramidalnym pokroju...

Magnolia zimozielona EXMOUTH

To wartościowa odmiana, stosunkowo szybko rosnąca i wolna od szkodników.

'Exmouth' różni się znacznie od swoich sióstr liśćmi. Są one cieńsze, ale twarde, pofałdowane, z cieńszą warstwą rdzawobrązowego kutneru na spodniej stronie. 

Kwiaty pojawiają się już od pierwszych upalnych i słonecznych dni lata. 

Są piękne, jak na każdej magnolii zimozielonej, kremowo-białe, średnicy nawet 20-25 cm, bardzo pachnące. 

Jeden kwiat utrzymuje się tylko przez 1-3 dni, ale pojawiają się jeden po drugim. Dobrze zakorzenione, dojrzałe rośliny mogą wytwarzać pąki i kwitnąć nawet przez 2 miesiące, jeśli pogoda jest słoneczna i ciepła.

Photo:I, Liné1, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Rośnie do dużego krzewu lub małego drzewka o kulisto-stożkowatym kształcie. Nie staje się gigantem, ale można się spodziewać około 6 m wysokości. Kwitnie na dojrzałych pędach, które zwykle pochodzą z poprzedniego roku, więc każda forma cięcia może znacznie ograniczyć liczbę kwiatów.

Jako roślina wiecznie zielona, ​​kwitnąca latem, jest idealna do sadzenia w pobliżu basenów i tarasów, gdzie można cieszyć się nią najbardziej.

Rady ogrodnika:
Znalezienie dobrej lokalizacji jest kluczowe dla zdrowego rozwoju tej magnolii.

 Idealne miejsce to takie, na którym latem jest dużo bezpośredniego światła słonecznego, osłonięte przed zacinającymi wiatrami i trochę zacienione zimą. 

Gleba musi być dobrze przepuszczalna, stale wilgotna i najlepiej kwaśna, aby zapobiec chlorozie, bardzo bogata w próchnicę. 

Potrzebuje wielu składników odżywczych, dlatego nawożenie zalecane jest w pierwszych latach po posadzeniu. Używaj materii organicznej lub nawozów o spowolnionym uwalnianiu ze zrównoważoną zawartością azotu. Roztwory oparte wyłącznie na azocie są zalecane tylko w fazach regeneracji i nie powinny być stosowane później niż do końca czerwca. Zdecydowanie zalecamy stosowanie grzybów mikoryzowych podczas sadzania.

Ewentualne cięcie najlepiej wykonywać podczas okresu wegetacji.

Jest odporna do około -25°C (strefa USDA 6), ale przetrwała -27°C z niektórymi spalonymi liśćmi. W przypadku niższego spadku temperatury lub długotrwałego mrozu zalecamy przykrywanie białą agrotkaniną, którą należy usunąć podczas pochmurnej pogody. Zimą należy zapewnić podlewanie w okresach bezmroźnych, jeśli podłoże nie jest zamarznięte.

 

W naszej ofercie rośliny o wysokości około 40-60 cm ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.

Poniżej przykładowe sadzonki w marcu.