Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Malina czarna BRISTOL owocująca Rubus occidentalis C5/80-100cm

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 35,19 zł / szt. 38,00 zł / szt.

Czarna malina - wartościowa odmiana...

Malina czarna BRISTOL

Rubus occidentalis

Krzew jagodowy dorastający do 2-3 m wysokości. Wymaga prowadzenia przy podporach.

Łukowato wygięte na wierzchołkach pędy, wymagają skracania w okresie letnim.

Odmiana owocująca na pędach dwuletnich od połowy lipca, bardzo plenna.

Owoce deserowe, czarne, połyskujące, bardzo duże, soczyste, niezwykle aromatyczne i bardzo smaczne - nie mają sobie równych, warto spróbować.

Odmiana ta najczęściej wybierana jest do spożywania na surowo, do dekoracji ciast, ale i w przetwórstwie na dżemy, marmolady, soki i do mrożenia.

Odmiana o małej podatności na zamieranie pędów i na gnicie owoców, dzięki czemu nadaje się na uprawy ekologiczne.

Odmiana ta nie wytwarza jednak odrostów korzeniowych, co znacznie ułatwia jej pielęgnację.

Oprócz tego, że maliny wspaniale smakują - mają też działanie lecznicze. Sok z malin jest w dalszym ciągu, tak jak bywało za czasów naszych prababek, najskuteczniejszym i najzdrowszym lekiem na pierwsze symptomy przeziębienia. Sięgajmy więc w takich chwilach po naturalny sok z malin, który wygrywa z chemicznie wytwarzanymi farmaceutykami. Zawarty w nim kwas salicylowy ma właściwości napotne, a malinowe olejki eteryczne działają rozgrzewająco i antyseptycznie, co pomoże pokonać uciążliwe infekcje objawiające się gorączką. Niedawno stwierdzono, że maliny działają także antyrakowo.

Dlatego warto zagospodarować troszkę miejsca w naszym ogródku dla tej rośliny - a z własnej plantacji najlepiej smakują.

Rady ogrodnika:

Maliny preferują miejsca nasłonecznione. Odpowiada im najbardziej gleba średnio żyzna, umiarkowanie wilgotna, próchnicza i przepuszczalna o odczynie ok. 6,5Ph.

Szerokość międzyrzędzi może wynosić 2,0 m, a odległość między roślinami w rzędzie ok. 0,5 m.

Rośliny należy sadzić płytko, tak aby korzenie były przykryte warstwą gleby grubości około 2 cm. Po posadzeniu gleba powinna być mocno ubita, aby ułatwić podsiąkanie wody.

W przypadku jesiennego terminu zakładania plantacji, po posadzeniu roślin należy uformować kopczyki z ziemi, zabezpieczające system korzeniowy przed przemarznięciem.

Lubią zasilanie nawozami organicznymi.

Warto wiedzieć: Po zakończeniu zbioru dwuletnie pędy należy wyciąć; pozostawić tylko młode, które zaowocują w przyszłym roku.W naszej ofercie rośliny, które będą owocowały, mają wysokość ok. 80-100 cm, są ukorzenione w 5-litrowych donicach.