Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Malinotruskawka Rubus illecebrosus /C2

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 12,96 zł / szt. 14,00 zł / szt.

Zaskakujące owoce...

Malinotruskawka

Rubus illecebrosus

Bardzo rzadko spotykany w naszych ogrodach krzew jagodowy, a szkoda, bo jest niezwykle cenny i odporny na nasze warunki atmosferyczne. Odmiana powstała z połączenia malin i truskawek - po raz pierwszy wyhodowano owoce w Chile. Jest to odmiana, która swoimi walorami smakowymi, aromatem i wyglądem niejednych zachwyca, innych zaskakuje!

To krzew dorastający do 40-60 cm wysokości o pokroju zbliżonym do kulistego. Owocuje na pędach jednorocznych. 

Duże, jadalne, mające ok 4 cm średnicy owoce pojawiają się pod koniec lipca. Na pojedyńczej rośline poszczególne owoce dojrzewają stopniowo, dlatego można długo cieszyć się ich pięknym, jaskrawoczerwonym kolorem no i ....... smakiem, który jest trochę słodki, trochę kwaskowaty przypominający owoc morwy.

Nadają się do bezpośredniego spożycia, można je stosować jako uzupełnienie i dekorację w galaretkach, deserach oraz przy wypieku ciast - na pewno znajdą uznanie nie tylko smakoszy.

Malinotruskawka zaliczana jest do krzewów owocowych, jednak jej owoce są tak dekoracyjne, że walory dekoracyjne przewyższają nawet wartości smakowe, i z tego względu może być sadzona w eksponowanych miejscach w ogrodzie jako roślina ozdobna.

Jesienią liście wybarwiają sie w żywych tonacjach czerwieni, szczególnie na stanowisku słonecznym.


Żywoczerwone, duże, kuliste i błyszczące owoce, duże, białe kwiaty, wrzecionowate, błyszczące liście, kolorowe jesienią oraz pędy pokryte krótkimi kolcami zachęcają do nasadzeń szpalerowych np. w postaci niskich żywopłotów nieformowanych.


Pięknie prezentuje się zarówno jako soliter, jak i na tle innych drzew i krzewów jagodowych czy ozdobnych.

Rady ogrodnika:

Nie ma specjalnych wymagań co do warunków glebowych.

Może rosnąć w półcieniu lub w pełnym słońcu.

Roślina mrozoodporna i wieloletnia.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.