Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Manuka LAROUGE na PNIU Leptospermum scoparium, Drzewko herbaciane C1,5/Pa5cm(20cm) *K13

Dostępność:
Naturalny probiotyk...
Manuka LAROUGE
 Leptospermum scoparium, Mini drzewko herbaciane na pniu
 

Nowość na Florall Awards wiosna 2021 zaprezentowana przez szkółkę Plantcare z Belgii.

Plantcare uprawia Leptospermum 'Larouge' w sposób przyjazny dla środowiska, bez pestycydów.
Odmiana wyróżnia się gęstym, zwartym pokrojem i zielono-czerwonymi liśćmi, które po dotknięciu wydzielają przyjemny zapach.

Rośliny są odporne na upały i suszę.

To unikatowy, zimozielony krzew o walorach dekoracyjnych i leczniczych, dorastający do 0,5-1 m wysokości i podobnej szerokości, pochodzący z Nowej Zelandii.

Bardzo wartościowa odmiana o różowo-czerwonych kwiatkach; miododajna - miód odznacza się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi.
Gatunek jest bardzo rzadko spotykany w Polsce, dlatego jest gratką dla każdego kolekcjonera i pszczelarza.
 


Posiada igiełkowate, ciemnozielone, aromatyczne liście, z których można parzyć herbatkę. 
Liście jesienią przyjmują ciepłą kolorystykę, co dodatkowo zdobi krzew.
 
Poniżej w jesiennej szacie (październik)...
 

Kwitnie obficie od lata do jesieni. 
 


Rady ogrodnika:
Wymaga słonecznego stanowiska, oraz mało wilgotnej, bądź suchej gleby o lekko kwaśnym odczynie i dobrym drenażu.
Można przycinać w celu nadania kulistego pokroju.

W naszych warunkach klimatycznych roślina polecana do uprawy w pojemnikach, które sezonowo można ustawić na tarasie, patio czy balkonie.
 

Warto wiedzieć: Miód manuka znany jest ze swoich cennych właściwości zdrowotnych.

Maorysi z Nowej Zelandii, którzy jako pierwsi poznali się na prozdrowotnych właściwościach tego krzewu z rodziny mirtowatych stosowali jego liście i olejek w medycynie naturalnej.

Liście manuki zbierane są ręcznie, co sprawia, że miód manuka jest znacznie droższy niż klasyczny miód dostępny w polskich sklepach. Drogocenna jest także sama roślina, z której jest wytwarzany, ponieważ naturalnie rośnie tylko na terenie Nowej Zelandii i okolic. Miód manuka można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

Składniki miodu manuka mają właściwości antybakteryjne, antywirusowe,  przeciwgrzybiczne i przeciw pasożytnicze. Wykazano także, że miód Manuka skutecznie podnosi odporność organizmu, dlatego nazywany jest naturalnym probiotykiem. Stosowany jest w schorzeniach takich jak: wrzody żołądka i dwunastnicy, chorobach płuc, gardła, rozmaitych stanach zapalnych, dolegliwościach jelitowych, a także jako środek antybakteryjny stosowany na rany i oparzenia.

Preparaty zawierające olej z krzewu Manuka mają silne, potwierdzone naukowo działanie przeciwgrzybicze, antyseptyczne oraz łagodzą infekcje skóry wywołane grzybami. W dermatologii są stosowane jako środek przeciwzapalny, ułatwiający gojenie się ran i blizn, używany przy leczeniu trądziku, oparzeń również słonecznych, opryszczki, wysypek, kurzajek, grzybic.Ciekawostki: Leptospermum pospolicie nazywane są drzewami herbacianymi, ale nie są spokrewnione z herbatą. Nazwa ta powstała, gdy Cook i jego załoga używała aromatycznych liści gatunków z tego rodzaju do parzenia 'herbaty' po dopłynięciu do Australii i Nowej Zelandii, wierząc, że ochroni ich ona przed szkorbutem.
Drewno manuki jest wytrzymałe i twarde, często wykorzystuje się je do robienia trzonków narzędzi.
Dym z palonego drewna Manuka nadaje charakterystyczny smak wędzonemu mięsu i rybom.

W naszej ofercie mini drzewka o wysokości pieńka około 5 - 7 cm, wysokość całkowita około 20 cm; ukorzenione są w 1,5-litrowych pojemnikach.