Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Manuka WINTER CHEER Leptospermum scoparium zw. Drzewko herbaciane C3/50cm

Dostępność:
Naturalny probiotyk...
Manuka RUBY GLOW
 Leptospermum scoparium, Drzewko herbaciane

To unikatowy, zimozielony krzew o walorach dekoracyjnych i leczniczych, dorastający do 0,5-1 m wysokości i podobnej szerokości, pochodzący z Nowej Zelandii.
Bardzo wartościowa odmiana o podwójnych, ciemnoczerwonych kwiatkach; miododajna - miód odznacza się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi.
Roślina jest bardzo rzadko spotykana w Polsce, dlatego jest gratką dla każdego kolekcjonera.Posiada igiełkowate, ciemnozielone, aromatyczne liście, z których można parzyć herbatkę. 
Kwitnie obficie od lata do jesieni. Kwiaty czerwone, pięciopłatkowe, pachnące.
Środek kwiatów stanowią twarde koszyczki nasienne, które utrzymują się na roślinie jeszcze po opadnięciu płatków.Rady ogrodnika:
Wymaga słonecznego stanowiska, oraz mało wilgotnej, bądź suchej gleby o lekko kwaśnym odczynie i dobrym drenażu.
Można przycinać w celu nadania kulistego pokroju.

W naszych warunkach klimatycznych roślina polecana do uprawy w pojemnikach, które sezonowo można ustawić na tarasie, patio czy balkonie.Warto wiedzieć: Miód manuka znany jest ze swoich cennych właściwości zdrowotnych.

Maorysi z Nowej Zelandii, którzy jako pierwsi poznali się na prozdrowotnych właściwościach tego krzewu z rodziny mirtowatych stosowali jego liście i olejek w medycynie naturalnej.

Liście manuki zbierane są ręcznie, co sprawia, że miód manuka jest znacznie droższy niż klasyczny miód dostępny w polskich sklepach. Drogocenna jest także sama roślina, z której jest wytwarzany, ponieważ naturalnie rośnie tylko na terenie Nowej Zelandii i okolic. Miód manuka można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

Składniki miodu manuka mają właściwości antybakteryjne, antywirusowe,  przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze. Wykazano także, że miód Manuka skutecznie podnosi odporność organizmu, dlatego nazywany jest naturalnym probiotykiem. Stosowany jest w schorzeniach takich jak: wrzody żołądka i dwunastnicy, chorobach płuc, gardła, rozmaitych stanach zapalnych, dolegliwościach jelitowych, a także jako środek antybakteryjny stosowany na rany i oparzenia.

Preparaty zawierające olej z krzewu Manuka mają silne, potwierdzone naukowo działanie przeciwgrzybicze, antyseptyczne oraz łagodzą infekcje skóry wywołane grzybami. W dermatologii są stosowane jako środek przeciwzapalny, ułatwiający gojenie się ran i blizn, używany przy leczeniu trądziku, oparzeń również słonecznych, opryszczki, wysypek, kurzajek, grzybic.Ciekawostki: Leptospermum pospolicie nazywane są drzewami herbacianymi, ale nie są spokrewnione z herbatą. Nazwa ta powstała, gdy Cook i jego załoga używała aromatycznych liści gatunków z tego rodzaju do parzenia 'herbaty' po dopłynięciu do Australii i Nowej Zelandii, wierząc, że ochroni ich ona przed szkorbutem.
Drewno manuki jest wytrzymałe i twarde, często wykorzystuje się je do robienia trzonków narzędzi.
Dym z palonego drewna Manuka nadaje charakterystyczny smak wędzonemu mięsu i rybom.

W naszej ofercie rośliny o wysokości około 50 cm ukorzenione w 3-litrowych pojemnikach.
Poniżej przykładowa sadzonka w kwietniu.