Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Miechunka karłowa ZWERG Physalis alkekengi var. franchetii /C2

Dostępność:

Jaskrawe lampiony kwiatów do jesiennego ogrodu...

Miechunka rozdęta ZWERG

Physalis alkekengi var. franchetii 

Miechunka rozdęta jest byliną, której jesienną ozdobą są niezwykłej urody owocostany.

Od wiosny do lata niepozorne, krzaczaste miechunki o jajowatych liściach i małych, białych lub żółtawych kwiatkach nie rzucają się w oczy i pozostają w cieniu innych, efektownych roślin. Jednakże jesienią - to one królują na bylinowych rabatach. Ich zielone dotychczas kielichy kwiatowe wielkości 5-7 cm, wybarwiają się na jaskrawy, pomarańczowoczerwony kolor od października. We wnętrzu dojrzewają podobnie ubarwione owoce.

To karłowa odmiana, rośliny osiągają wysokość około 30 cm.

Miechunki dobrze czują się na skraju zarośli liściastych, np. żywopłotów, grup drzew lub krzewów, które jesienią zmieniają barwę liści na czerwoną, żółtą lub pomarańczową, jak np. grab pospolity, trzmielina oskrzydlona i jarzębina. Piękną kompozycję tworzą również jako bujna obsada drewnianego płotu, szczególnie w sąsiedztwie kolorowych roślin typowych dla wiejskich ogródków, takich jak nagietki, rudbekie i astry. Efektowne i niezwykłe owocostany miechunki pasują do późno kwitnących bylin i traw ozdobnych, takich jak: trzęślica czy trzcinnik.

Pędy z owocostanami wspaniale nadają się do suszenia i chętnie wykorzystywane są we florystyce.

Rady ogrodnika:

To byliny łatwe w uprawie.

Lubią stanowiska słoneczne i półcieniste.

Podłoże przepuszczalne, zasobne, najlepiej o większej zawartości wapna.

Znoszą okresowe przesuszenie, ale najlepiej rosną i tworzą największe kwiatostany przy równomiernej wilgotności podłoża.

Miechunka jest byliną silnie rosnącą i dlatego najlepiej udaje się na stanowiskach, gdzie może rozrastać się bez przeszkód. Na rabatach bylinowych najlepiej posadzić je w donicach, aby w ten sposób ograniczyć ich ekspansywność.

Suszenie: Pędy do suszenia należy ścinać wtedy, gdy owocostany wybarwią się całkowicie. Liście usunąć. Pędy z owocostanami powiesić lub ustawić prosto w wazonie w ciepłym miejscu do czasu aż wyschną.

Byliny odporne na mróz.

 

W naszej ofercie byliny w 2-litrowych pojemnikach.