Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Miłorząb karłowy MARIKEN na PNIU Ginkgo biloba M. japoński C3/Pa60(80)cm *53T

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 112,96 zł / szt. 122,00 zł / szt.

Karłowy...

Miłorząb dwuklapowy MARIKEN

Ginkgo biloba M. japoński

Niezwykle piękna, karłowa odmiana o płasko-kulistym pokroju. Bardzo efektowna przez cały sezon wegetacyjny, a jesienią spektakularnie przebarwiająca się na intensywnie złoty kolor.

Małe drzewko należące do rodziny miłorzębowatych pochodzące z Chin. Nazywane jest często żywą skamieliną, ponieważ jest to jeden z najstarszych, przetrwałych gatunków drzew. Obecnie jest gatunkiem zagrożonym na stanowiskach naturalnych. Roślina długowieczna, dożywająca nawet 4000 lat. Rośnie powoli, odmiana karłowa, dorasta do wysokości około 2 m i średnicy 1 m.

 Liście bardzo ozdobne, wachlarzowate, jasnozielone; jesienią wybarwiają się na kolor złotożółty.

Najlepiej posadzić w ogrodzie pojedynczo, aby podkreślić jego piękny pokrój i wspaniałą szatę jesienną. Polecany szczególnie do  małych ogrodów, do ogrodów skalnych oraz jako roślina pojemnikowa.

Ciekawostka: Roślina posiada właściwości lecznicze. Ginkgo Biloba jest stosowany w medycynie naturalnej od tysięcy lat. Stanowi jedną z najpopularniejszych roślin leczniczych. Stosowanie Ginkgo Biloba jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Właściwości lecznicze odnoszą się przede wszystkim do ekstraktu z liści. Suplementy diety zawierające wyciąg z Ginkgo biloba należą do najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych leków ziołowych. Preparaty konsekwentnie plasują się w pierwszej dziesiątce wszystkich oferowanych środków na świecie. Przede wszystkim dlatego, że mają specyficzne właściwości, które wykazują wysokie działanie prozdrowotne m.in. zwiększają odporność organizmu, poprawiają funkcjonowanie mózgu.

Uprawa:

Lubi stanowiska słoneczne i pócieniste, osłonięte od wiatru . Bardzo dobrze wytrzymuje małe napowietrzenie gleby. Świetnie znosi zasolenie. Jest bardzo odporny na suszę glebową. Źle rośnie na glebach piaszczystych i na takich, na których jest wysokie lustro wody. Odporny na choroby i szkodniki - nie spotyka się żadnych. Znosi zanieczyszczenia środowiska. Bardzo wolno przyrasta na grubość pnia i dosyć długo musi być palikowany. Nadaje się na bonsai. Świetnie znosi cięcie.

Młode rośliny warto na zimę zabezpieczyć przed silnymi mrozami.

W naszej ofercie rośliny w formie małych drzewek szczepione na wysokości 60 cm (+ średnica korony 20-30 cm = wysokość całkowita około 80 cm) ukorzenione w pojemnikach 3-litrowych.