Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Karłowa azalia japońska HARUKO - FIOLETOWA Japanese azalea C4/20-40cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 31,48 zł / szt. 34,00 zł / szt.

Karłowa azalia japońska HARUKO - FIOLETOWA

japanese azalea

Azalie japońskie są zwartymi krzewinkami okrywowymi o regularnym, poduchowatym pokroju z olśniewającymi, wiosennymi kwiatami. Swoim pięknem urzekają, warto więc posadzić je w pobliżu miejsc wypoczynku lub nad wodą.

Miniaturowe, gęsto rozgałęzione krzewy pochodzące z Japonii dorastające do 40 cm szerokości i 80 cm wysokości po 10 latach. Młode pędy mają pokryte rudawymi włoskami. Listki częściowo zimozielone (ilość liści zimujących zależy od surowości zimy). Kwiaty dzwonkowate do 4 cm średnicy, od różowych i różowolila do pomarańczowych lub czerwonych. Kwiaty występują w niezliczonej ilości po 1-3 na wierzchołkach pędów. Wiosną urzekają kwitnieniem tworząc efektowne barwne kule.

Odmiana ta dzięki swoim miniaturowym rozmiarom znajduje zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodowych. Bardzo dobrze prezentuje się na wrzosowiskach, sadzona w grupach z roślinami o niskim wzroście, przy oczkach wodnych oraz w ogrodach skalnych i japońskich. Ciekawie prezentuje się w zestawieniu z karłowymi iglakami, płożącymi bylinami lub innymi roślinami z rodziny wrzosowatych. Wykorzystywana jest do obsadzeń pojemników, zimą przenoszonych w zaciszne miejsce.

Azalie najładniej wyglądają sadzone w niewielkich, jednokolorowych lub różnobarwnych grupach. Sadzić w odstępach co 50-70cm.

Warunki uprawy:

Wymagają stanowisk półcienistych lub słonecznych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych. Odporne na mróz do -26'C.

 

W naszej ofercie rośliny o wysokości około 20-40 cm w pojemnikach 4-litrowych w kolorze fioletowym.

Poniżej przykładowa roślina w czasie kwitnienia.