Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Miscanthus sinensis ROTERPFEIL Miskant chiński /C2

Dostępność:

Wcześnie kwitnie...

Miscanthus sinensis ROTERPFEIL

Miskant chiński

 To wieloletnia trawa ozdobna o niezwykłych walorach ozdobnych,  która robi wrażenie, a na dodatek jest odporna na niskie temperatury.

To jeden z najwcześniej zakwitających miskantów należący do grupy średnio wysokich przedstawicieli tego gatunku.
 Wytwarza ciemno czerwone kwiatostany wpadające w odcienie purpury, a w miarę przekwitania zamieniają się one w srebrzyste pióropusze.
Jego szerokie liście dość szybko przybierają czerwone, pomarańczowe i miedziane odcienie, co pięknie kontrastuje ze srebrzystą barwą kwiatów o tej porze.
Ma zwarty pokrój, dorasta do około 160 cm wysokości (w czasie kwitnienia do 180 cm), dzięki temu jest poszukiwany do kompozycji ogrodowych - sprawdza  się nawet w małych i średnich ogrodach.

   Miskant ten jest ceniony przez projektantów ogrodów ze względu  na łukowato przewisające, ładnie przebarwiające się  jesienią  na piękny, żółty kolor liście, a także dekoracyjne, różowe, przechodzące w kremowe odcienie kwiatostany w postaci gęstych, lekko przewieszających się pióropuszów. Kwitnie wcześnie, bo już w połowie sierpnia, kwiatostany  utrzymują się aż do zimy.

 Najczęściej stosowany w nasadzeniach grupowych, na rabatach mieszanych, w ogrodach minimalistycznych, na skalniakach i w kompozycjach z kamieniami. Doskonały na niskie przegrody - żywopłoty. Może być wykorzystywany do kompozycji w różnego rodzaju dużych pojemnikach, a także we  florystyce. Dobrze prezentuje się jako soliter a także w grupach ( 3 kępy na 1m2), lub w kompozycji z wysokimi bylinami i innymi trawami o odmiennej kolorystyce np. żółtej czy purpurowej, gdzie wprowadza harmonię, grację i ruch.

 Nie zawiedzie nawet wymagających ogrodników!

Warunki uprawy:

 - Roślina łatwa w uprawie, jest odporna na suszę i rośnie dobrze w większości przepuszczalnych podłoży,

-  preferuje wolne, otwarte, słoneczne przestrzenie. 

-  w pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć na zimę usypując kopczyk ze ściółki w obrębie korzeni, kiedy karpa dostatecznie się rozrośnie - miskant wytrzymuje zimy bez okrywania,

- wiosną ściąć nisko ubiegłoroczne liście. 

  

W naszej ofercie sadzonki traw ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.
Poniżej przykładowe rośliny w sezonie letnim.