Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Miscanthus sinensis PURPURASCENS Miskant chiński /C3

Dostępność:

Miscanthus sinensis PURPURASCENS

Oszałamiająca, wieloletnia trawa ozdobna o niezwykłych walorach ozdobnych, która robi wrażenie, a na dodatek jest odporna na niskie temperatury. Odmiana bardzo rzadko spotykana w ogrodach.

Miscanthus Purpurascens dorasta do około 120 cm wysokości (z kwiatostanami do 150cm) i dzięki temu jest bardzo poszukiwany do barwnych kompozycji ogrodowych, sprawdza się nawet w małych i średnich ogrodach.

 

Miscanthus Purpurascens jest bardzo ceniony przez projektantów ogrodów ze względu na atrakcyjną kolorystykę wspaniałych liści i kaskadowy pokrój. Początkowo jest prawie cały zielony z widocznymi paskami, jakby smagnięciami o czerwonawym odcieniu, stopniowo zmienia kolorystykę aż do nietypowej dla traw ....... bo w kolorze czerwonej miedzi.
 

 Efektowność trawy potęgują zakwitające jesienią - niezwykle malownicze, włochate kłosy zebrane w wachlarzowate wiechy długości 20-40 cm, białe, często trochę zaczerwienione. Kwitnie dość wcześnie, bo od sierpnia do zimy.

 Warunki uprawy:

- Roślina łatwa w uprawie, jest odporna na suszę i rośnie dobrze w większości przepuszczalnych podłoży,

- preferuje wolne, otwarte, słoneczne przestrzenie,

- trawa w pełni mrozoodporna.

Nie zawiedzie nawet wymagających ogrodników !

Dobrze prezentuje się jako soliter a także w grupach ( 3 kępy na 1m2), lub w kompozycji z wysokimi bylinami i innymi trawami o odmiennej kolorystyce np. srebrnej, gdzie wprowadza harmonię, grację i ruch.

Prawdziwy rarytas wśród traw ozdobnych - tylko u nas sadzonki tej jedynej w swoim rodzaju trawy!

W naszej ofercie sadzonki traw ukorzenione w pojemnikach 3-litrowych.