Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Miskant olbrzymi LOTTUM Miscanthus giganteus /C5

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 35,19 zł / szt. 38,00 zł / szt.
Unikatowy z żółtymi plamami
Miskant olbrzymi LOTTUM
 Miscanthus giganteus

Jedna z najatrakcyjniejszych, cętkowanych traw ozdobnych o azjatyckim pochodzeniu - zwraca uwagę egzotycznym wyglądem, gigantycznym wzrostem i bardzo długimi liśćmi, dochodzącymi nawet do 1 metra!
Odmiana kolekcjonerska, bardzo rzadko spotykana w ogrodach.
Hodowca: Josef Vergeldt, Holandia. 

 Odmiana tworzy kształtne, wzniesione, kaskadowo przewisające kępy wysokości do 2-3 m wraz z purpurowo nabiegłym kwiatostanem.
Liście bardzo dekoracyjne, szerokie, zielone z nieregularnymi, żółtymi cętkami, przypominające te od miskanta 'Zebrinusa', ale pokrój i siłę wzrostu ma jak miskant giganteus.

Bardzo istotną zaletą jest także jego wysoka odporność na mróz.

Miskant charakteryzuje się szybkim wzrostem, pełnię rozwoju osiąga w trzecim sezonie wegetacyjnym - nadaje się więc wspaniale na naturalne żywopłoty, które pasują do wielu stylów ogrodowych.

Na tle takiego nietypowego żywopłotu ciekawie można wyeksponować inne, niższe kępiaste trawy ozdobne, a nawet krzewy o kolorowych liściach i kwiatach. Możliwości takich zestawień jest mnóstwo, a efekt będzie niepowtarzalny.

 Odmiana polecana do sadzenia pojedyńczo lub w grupach.

Ze względu na wzrost - idealna jako naturalne żywopłoty.

Nadaje się do kontrastowych zestawień kolorystycznych z roślinami o bordowych liściach i niebieskimi czy fioletowymi wysokimi bylinami.

 Wspaniałe kompozycje powstają z jesiennymi kwiatami w rodzaju słonecznika, rudbekii, czy wysokich astrów.