Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Modrzewnica pospolita BLUE ICE Andromeda polifolia /C0,7

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 9,26 zł / szt. 10,00 zł / szt.
Srebrzysta...
Modrzewnica pospolita BLUE ICE
Andromeda polifolia
 
Efektowna, zimozielona, gęsta krzewinka pochodząca z chłodniejszych rejonów półkuli północnej. Dekoracyjna z uwagi na intensywnie niebieskie ulistnienie przez cały sezon oraz dekoracyjne, jasnoróżowe, dzwonkowate kwiatki pojawiające się w maju i czerwcu, zebrane na szczytach pędów efektownie kontrastujące ze srebrzystymi listkami.Rośnie powoli, dorasta do około 20 cm wysokości i 40 cm szerokości.Ze względu na niekłopotliwość w uprawie oraz ciekawy wygląd będzie piękną ozdobą każdej rabaty, nie tylko w czasie kwitnienia, ale także w czasie trwania zimowych chłodów.


Najlepiej prezentuje się w grupach. Niezwykle atrakcyjnie wyglądają obwódki rabat wysadzone tymi krzewinkami lub niziutkie żywopłoty. Stosowana do kompozycji w ogrodach skalnych, na balkonach, tarasach, przy oczkach wodnych. Doskonale nadaje się do tworzenia barwnych poduch na wrzosowiskach. Urozmaici też alpinarium.


Pięknie prezentuje się również w różnego rodzaju pojemnikach w kompozycji z roślinami sezonowymi lub niskimi bylinami o kontrastowym zabarwieniu liści: bordowym czy żółtym, np. dąbrówkami, żurawkami czy żółtolistnymi bażynami i wrzosami.