Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Modrzewnica pospolita RÓŻOWA Andromeda polifolia C3/20cm

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 16,67 zł / szt. 18,00 zł / szt.
Zimozielona...
Modrzewnica pospolita RÓŻOWA
Andromeda polifolia
 
Efektowna, zimozielona, gęsta krzewinka pochodząca z chłodniejszych rejonów półkuli północnej. Dekoracyjna z uwagi na zielone ulistnienie przez cały sezon oraz dekoracyjne, jasnoróżowe, konwaliowate kwiatki pojawiające się od kwietnia do czerwca, zebrane na szczytach pędów.Rośnie powoli, dorasta do 20-30 cm wysokości i podobnej szerokości.Ze względu na niekłopotliwość w uprawie oraz ciekawy wygląd, będzie piękną ozdobą każdej rabaty, nie tylko w czasie kwitnienia, ale także w czasie trwania zimowych chłodów.


Najlepiej prezentuje się w grupach. Niezwykle atrakcyjnie wyglądają obwódki rabat wysadzone tymi krzewinkami lub niziutkie żywopłoty. Stosowana do kompozycji w ogrodach skalnych, na balkonach, tarasach, przy oczkach wodnych. Doskonale nadaje się do tworzenia barwnych poduch na wrzosowiskach. Urozmaici też alpinarium.
Pięknie prezentuje się również w różnego rodzaju pojemnikach w kompozycji z roślinami sezonowymi lub niskimi bylinami o kontrastowym zabarwieniu liści: bordowym czy żółtym, np. dąbrówkami, żurawkami czy żółtolistnymi bażynami i wrzosami.Warto wiedzieć: Nazwa andromeda pochodzi od imienia księżniczki z mitów greckich, tak nazwał tę krzewinkę Karol Linneusz, którą odkrył w Laponii w 1732 roku.
Nazwa gatunkowa "polifolia" pochodzi od greckich słów polios (biały, szary) i folium (liść) i ma swoje odzwierciedlenie w kolorystyce spodniej strony liści.

 
Warunki uprawy:
- lubi stanowiska półcieniste, ewentualnie słoneczne - latem, szczególnie w suche dni, należy podlewać roślinę utrzymując wilgotne podłoże, w przypadku przesuszenia podłoża może nastąpić opadanie dolnych liści,
- preferuje glebę lekko kwaśną, wilgotną i przepuszczalną,
- można ciąć i formować - najlepiej wykonać to po kwitnieniu,
Andromeda jest odporna na wszelkie choroby.
Mrozoodporna - całkowicie.

W naszej ofercie gęste krzewinki ukorzenione w 3-litrowych pojemnikach, mają wysokość/szerokość około 20 cm.