Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Moszenki pośrednie COPPER BEAUTY Colutea media C3-C4/30cm

Dostępność:

Ozdobne z kwiatów i strąków...

Moszenki pośrednie COPPER BEAUTY

Colutea media

Wyjątkowo ozdobny, rzadko spotykany krzew, wyróżniający się ciemnopurpurowym wybarwieniem strąków i dla kontrastu - pomarańczowym kwieciem.
Ozdobny cały sezon.
Rośnie szybko, 
regularnie przycinany miewa nie więcej niż dwa metry wysokości.

Krzewy swobodnie rosnące kwitną obficie od maja do lipca. Silnie przycięte wiosną - zaczynają kwitnąć od czerwca, ale na bujnie odrastających pędach miedziano-pomarańczowe, miododajne kwiatki będą się bardzo licznie pojawiać aż do pierwszych jesiennych przymrozków, a często nawet jeszcze w październiku.


Szczególnie atrakcyjne są również owoce moszenek - rozdęte strączki - mogą mieć do 8 centymetrów długości, w atrakcyjnym, ciemnopurpurowym kolorze, wiszą na krzewach przez zimę stanowiąc oryginalną ozdobę krzewu.

 Ponieważ jest rośliną o ładnym pokroju oraz dlatego, że w tym samym czasie i kwitnie i ma już dojrzewające owoce - warto posadzić ją w miejscu dość reprezentacyjnym, tym bardziej, że jeśli poprowadzimy ją jako niskopienne drzewko, będzie budziła zainteresowanie swym niecodziennym wyglądem.

Pasuje do żółtozielonych liści i kwiatów oraz do niebieskich kwiatów i szarawych, pokrytych nalotem liści.

Dobrze komponuje się z trawami ozdobnymi wcześnie kwitnącymi, jak np. trzcinnik. Ciekawe zestawienia kolorystyczne powstają z kwitnącymi w tym samym czasie budlejami.

Ponieważ roślina ma rozbudowany system korzeniowy, często bywa wykorzystywana do zadarniania słonecznych skarp.

Warunki uprawy:  

 To rośliny wybitnie światłolubne.
    Jak prawie wszystkie motylkowe, współżyją z bakteriami glebowymi i dzięki temu mogą rosnąć na bardzo ubogich glebach.

Świetnie radzą sobie na wybrzeżach morskich. 
   Są odporne na suszę.

Wystarczająco odporne na mrozy, ale nawet gdy podmarzną - zakwitną, tyle, że trochę później. Przycinać je wiosną warto nawet gdy nie podmarzły. Należy ciąć roślinę tak, by nadać jej określony kształt lub wielkość. Najlepiej skrócić pędy o połowę ich długości.

W ogrodach leśnych czy naturalistycznych, w mieszanych zaroślach kolorystycznych - najlepiej prezentują się krzewy prowadzone naturalnie, bez cięcia.

W naszej ofercie rośliny o wysokości około 30 cm ukorzenione w 3-4-litrowych pojemnikach.