Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Parczelina trójlistkowa Ptelea trifoliata C2/20cm *23K

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 42,59 zł / szt. 46,00 zł / szt.

Upojnie pachnie...

Parczelina trójlistkowa

Ptelea trifoliata

 Rzadko spotykany gatunek o niezwykle przyjemnym zapachu, jaki wydają drobne, zielonkawe kwiaty. Pochodzi z Ameryki Północnej.

 Kwitnie na początku czerwca, po kwitnieniu zawiązuje owoce przypominające skrzydlaki wiązu.Wszystkie części: kora, korzenie, roztarte liście - wydzielają silną, bardzo przyjemną i orzeźwiającą woń cytryny.
   Wyjątkowo intensywnie, pięknie pachną niepozorne, ale bardzo liczne kwiatki. W czerwcowe wieczory miodowy zapach wypełnia cały ogród. Kwitną już nawet młode krzewy.


   
Parczelina jest bardzo efektowna przez cały rok. Jej lśniące liście nie są uszkadzane przez choroby i szkodniki, a jesienią przybierają intensywny, żółty kolor. Późno rozwijają się na wiosnę.


Bardzo liczne owoce, przypominające owoce wiązu pozostają na krzewie do wiosny. Gałązki z owocami znakomicie wyglądają w suchych bukietach. 
  To mało wymagający i odporny krzew nadający się do wszelkiego typu nasadzeń. Może być prowadzony w formie małego drzewka lub krzewu.
Dorasta do 4-5 m wysokości. 


Warto wiedzieć: W Ameryce Północnej dawniej owoce parczeliny trójlistkowej służyły jako namiastka chmielu przy produkcji piwa.

 Jest krzewem miododajnym, cennym dla pszczelarstwa.


Rady ogrodnika:

 Może rosnąć wszędzie, na glebach suchych i ubogich osiągnie najwyżej 2 metry, w cieniu będzie miała luźniejszą i mniej regularną koronę.
   Rośnie powoli, nie lubi przesadzania.

Roślina cieniolubna, powinna być uprawiana w miejscu zacienionym, na przepuszczalnej glebie o wysokim poziomie wód gruntowych.

  W pierwszej połowie wiosny dla zachowania pokroju rośliny, delikatnie ją przycinamy.

 Jest całkowicie mrozoodporna. Zalecana uprawa w strefach 3-9.

 

W naszej ofercie roślinki o wysokości ok. 20 cm ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.