Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Paulownia tomentosa Oxy tree Cesarskie drzewko szczęścia C4/1-1,5m *K10

Dostępność:

Wyjątkowo atrakcyjna i rzadko spotykana...

 Paulownia Tomentosa

in. Oxy tree - zwana cesarskim drzewkiem szczęścia.

W naszym klimacie jest odporna na mróz i przymrozki, wytrzymuje spadek temperatury do - 22'C!


Cesarskie drzewo było uważane za roślinę szczęścia już w starożytnych Chinach, dlatego też sadzono go w ogrodach. Chińczycy uważają, że roślina wytwarza zdrową i pozytywną energię, a posadzenie jej w ogrodzie przynosi szczęście.


Jest to niezwykłe drzewo - rośnie bardzo szybko, potrafi urosnąć w przeciągu jednego sezonu od 2 do 3 metrów, co dla drzew jest niezwykle imponującym wynikiem.
Paulownia posiada niebywałą cechę regeneracji całego drzewa od samego korzenia - co czyni ją szczególnie atrakcyjną dla każdego miłośnika ciekawych roślin.

Paulownia kwitnie w maju - wygląda wówczas zachwycająco - obsypana różowofioletowymi kwiatami, zebranymi w ogromne, wiechowate kwiatostany o długości nawet 40 - 45 cm !!! 

 

Kwiaty  wydzielają aromatyczny, przyjemny zapach.


 Paulownia może być z powodzeniem prowadzona jako małe drzewko poprzez przycinanie pędów.

W warunkach naturalnych dorasta do około 10- 15 m wysokości, ale w naszym klimacie zdecydowanie mniej - do 4-6 m. Wyglądem przypomina katalpę - szeroką, kulistą, dość nisko osadzoną koronę - oraz bardzo duże liście półmetrowej długości, z sercowatą nasadą, które późno się rozwijają. Jesienią ozdobą paulowni są jajowate, pękate owocostany - torebki, które długo wiszą na drzewie.Pąki kwiatowe paulowni zawiązują się jesienią poprzedniego roku, i to właśnie one mogą najbardziej ucierpieć od silnych mrozów. Szczególną troską trzeba otoczyć młode egzemplarze, ponieważ ich szybko rosnące młode pędy nie zdążą zdrewnieć przed zimą, ale niezwykła uroda ich kwiatów warta jest zachodu i troskliwego okrywania rośliny na zimę.

 Paulownia nie jest wymagająca, dobrze i szybko rośnie nawet na ubogich glebach, często dając odrosty korzeniowe, najbujniej zaś kwitnie na stanowiskach słonecznych.

Z powodzeniem może być sadzona w pojemnikach zdobiąc tarasy i balkony.

W naszej ofercie drzewka o wysokości 100-150 cm, są ukorzenione w pojemnikach 4-litrowych.